Naujausios
Iš aštuonių – septynios valdininkės
Savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybą turėtų lygiomis dalimis sudaryti savivaldos bei bendruomeninių organizacijų atstovai.
Radviliškio rajono taryba patvirtino aštuonių asmenų Savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybą.
Dėl Savivaldybės atstovų šioje taryboje politikams klausimų nekilo, tačiau dėl bendruomeninėms organizacijoms atstovausiančių asmenų kilo nemenkų diskusijų.
Opozicijai buvo neaišku, kodėl šioms organizacijoms taryboje atstovaus trys Savivaldybėje bei jos įstaigose dirbančios specialistės.
Klausta, ar gali bendruomeninių organizacijų taryboje dirbti asociacijos "Polekėlės bendruomenė" pirmininkė Valentina Grinienė, kuri kartu yra ir Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė.
Diskutuota ir dėl bendruomenės "Trys karaliai" pirmininkės Elžbietos Karaliūtės, vadovaujančios Savivaldybės Etninės kultūros ir amatų centrui, bei Šeduvos miesto bendruomenės pirmininkės Livitos Tvarevičienės, kuri dirba Šeduvos kultūros ir amatų centre, kandidatūrų.
Niekam neužkliuvo tik Vilma Budvytienė, asociacijos "Palonų bendruomenė" pirmininkė ir kartu verslo atstovė.
Kai kurie politikai atkreipė dėmesį į tai, jog naujosios tarybos sudėtyje – vien moterys ir teiravosi, ar dėl to nepažeidžiamas Lygių galimybių įstatymas.
Visuomeninio komiteto "Už geresnį gyvenimą visiems" atstovas Gediminas Lipnevičius nesuprato, pagal kokius kriterijus į tarybą buvo renkami bendruomeninių organizacijų kandidatai, jei, pasak jo, didžiausia bendruomenė rajone – Radviliškio krašto bendruomenė galimybės patekti į tarybą neturėjo.
Protestuodami dėl siūlomos tarybos sudėties, G. Lipnevičius ir to paties komiteto narė Vilma Aleknienė balsavime nedalyvavo, palikdami Tarybos posėdžių salę.
Tiesioginės informacijos organizacijos negavo
Tarybos narę Zitą Žvikienę domino, ar visos bendruomeninės organizacijos gavo informaciją dėl galimybės siūlyti savo atstovus į Bendruomeninių organizacijų tarybą ir kokiu būdu tai buvo atlikta? Pasak jos, paprasčiausia buvo išsiųsti tokią informaciją elektroniniu būdu – tai nekainuoja.
Dėl prieinamesnio organizacijų informavimo būdo kolegei pritarė ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis.
Sprendimo projektą rengusio ir Bendruomeninių organizacijų tarybos rinkimų klausimais besirūpinančio Savivaldybės vyriausiojo specialisto – jaunimo reikalų koordinatoriaus Rimvydo Aleknavičiaus teigimu, informacija buvo du kartus skelbta vietiniame spaudos leidinyje, kuriame Savivaldybė spausdina savo informaciją. Elektroninių laiškų nesiuntinėta.
R. Aleknavičiaus paaiškinimu, bendruomeninių organizacijų atstovai į tarybą buvo renkami ne pagal organizacijų skaitlingumą, tad Radviliškio krašto bendruomenė esą neturėtų reikšti priekaištų, jog nepateko į tarybą.
Kas nedraudžiama, tas leidžiama
R. Aleknavičius apgailestavo, kad į Bendruomeninių organizacijų tarybą nebuvo išrinkta vyrų bei patikino, jog Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje pastabų dėl tarybos sudėties neturėjo.
Tą patį redakcijai patvirtino ir Vyriausybės atstovo patarėja Laima Dagienė. Pasak jos, teisės aktuose nėra nurodyta, jog savivaldos institucijose dirbantys asmenys negali atstovauti bendruomenėms, kurių nariais jie yra.
"Šiuo atveju bendruomenės pasiūlė savo atstovais būtent šiuos žmones, ir tai teisės aktams neprieštarauja", – sakė L. Dagienė.
Tad galima tik spėlioti, ar pavyks savivaldybės įstaigose dirbančioms valdininkėms būti nešališkomis ir ginti bendruomeninių organizacijų poziciją.
Daugumos Tarybos narių sprendimu, Savivaldybės bendruomeninių organizacijų taryba trejiems metams patvirtinta tokios sudėties, kokia ir buvo siūlyta.
Pagal Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymą, naujoji taryba galės teikti pasiūlymus Savivaldybės institucijoms dėl rajone veikiančių bendruomeninių organizacijų veiklos skatinimo, deleguoti savo atstovus dalyvaujant komitetų, darbo grupių ir komisijų darbe, siūlyti juos į konkurso komisijos narius, renkant seniūnus, spręsti kitus gyventojams aktualius klausimus.