Mokykloje – edukacija „Miško brolių takais“

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos nuotr.
Kraštotyrininko Aurimo Rapalio pasakojimai ir partizanų naudoti daiktai, kuriuos mokiniai galėjo dar ir pačiupinėti, paliko labai gilų įspūdį.

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje (Radviliškio r.) lapkričio 23 dieną lankėsi partizanų istorijos rekonstruktorius, kraštotyrininkas, projekto „Misija Sibiras“ 2017 metų dalyvis, Salantų kultūros centro (Kretingos r.) direktorius Aurimas Rapalis. Jis vedė edukaciją „Miško brolių takais“.

Edukacijos vedėjas gyvai, įdomiai, patraukliai 7–10 klasių mokiniams papasakojo apie Lietuvos partizanus – miško brolius, parodė partizanų apygardų žemėlapį. Rodydamas nuotraukas, autentiškus partizanų daiktus, lektorius paaiškino, kas tie miško broliai, kokiomis sąlygomis gyveno, kokia buvo jų apranga ir ginkluotė, kokia veikla, kuo ta veikla, vykdyta XX amžiaus viduryje, svarbi kovojant už Lietuvos laisvę.

Mokiniams paliko įspūdį pasakojimas apie partizanų bunkerius, apie partizano Aukselio dienoraštį. Be galo įdomu buvo paliesti partizanų naudotus daiktus: Lietuvos trispalvę, drabužius, ginklus, spausdinimo mašinėlę, žiūronus ir kitus. Su įdomumu išklausyta paties Aurimo Rapalio šeimos istorija, pasakojimas apie jo senelį, patyrusį tremtinio dalią.

Įsiminė edukacijos lektoriaus mintys, kad per daiktus galima atkurti istoriją, kad istorija sustiprina žmogų ir moko, kaip įvairiems sunkumams nepasiduoti šiandien.