Sergančiųjų kovidu mažėja, tačiau ne visur

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Didelių eilių į mobilųjį punktą nebeliko, tačiau beveik pusė išsityrusiųjų gauna teigiamus COVID-19 testų atsakymus.
COVID-19 statistika Lietuvoje pakrypo mažėjimo linkme. Specialistai kol kas nekomentuoja, ar tai kovido bangos atoslūgis, ar sergančiųjų mažėja dėl to, kad panaikinus galimybių pasus mažiau atliekama PGR testų.

 

Sergamumas vienur mažėja, kitur dar auga

Penktadienį Statistikos departamentas paskelbė, kad pirmą kartą kovidu šalyje susirgo 9 500 gyventojų, antrą – 1 603, o 11 gyventojų ši liga nustatyta jau trečią kartą. Per savaitę naujų atvejų sumažėjo 8,3 procento.

Nors Šiauliai vis dar išlieka savivaldybe, kurioje sergamumas COVID-19 yra didžiausias šalyje, tačiau ir per savaitę naujų ligos atvejų sumažėjo 13,2 procento. Šiaulių gyventojų sergamumas kovidu yra 7656 atvejai per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Šis rodiklis per porą dienų sumažėjo maždaug 300 atvejų, nors šalies vidurkį vis dar lenkia 2,5 tūkstančio atvejų.

Šiauliuose per dieną atliekamų PGR tyrimų sumažėjo nuo beveik 1 800 iki 1 050. Teigiamus atsakymus gauna beveik pusė išsityrusių.

Šiaulių apskrityje šalies sergamumo vidurkį dar nežymiai lenkia Radviliškio rajono savivaldybė su 5 920 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų, ir šis skaičius vis dar turi tendenciją augti. Beveik trečdaliu per savaitę padaugėjo naujų kovido atvejų Joniškio rajone, o sergamumas pasiekė 5 196 atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. 4 513 atvejų per savaitę 100 tūkstančių gyventojų skaičiuojama Pakruojo rajone. O štai Akmenės rajone per savaitę naujų COVID-19 atvejų sumažėjo beveik 27 procentais. Šiame rajone išaugus sergamumui bendrojo lavinimo mokyklos buvo nukreiptos į nuotolinį ugdymą, išskyrus pradines klases.

Ketvirtadaliu mažiau per savaitę koronavirusu užsikrėtė Šiaulių rajono gyventojų (3 533). Mažiausias sergamumo rodiklis tebefiksuojamas Kelmės rajone (3 339), tačiau jis tebėra augantis.

Ligoninėje „kovidinių“ pacientų skaičius išlieka stabilus

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje „kovidinių“ pacientų skaičius svyruoja tarp 70–80, tačiau šios savaitės viduryje buvo pakilęs iki 87. Tačiau jau anksčiau ligoninės direktorė Česlova Špūrienė minėjo, kad nuo tokių ligonių antplūdžio ją gelbsti rajoninės ligoninės, atidariusios po maždaug 20 lovų sergantiems COVID-19.

Ketvirtadienį ligoninėje buvo gydomi 74 kovidu susirgę pacientai. Iš jų 5 – vaikai. Keturiems vaikams reikėjo gydymo Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Dar 9 sunkiai sergantys suaugusieji slaugyti reanimacijoje. Penkiems prijungta dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą ligoninėje mirė 6 „kovidiniai“ pacientai.

Valdžios rekomendacijų nepaiso, nes jos neprivalomos

Praėjusios savaitės pradžioje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad Ekstremalių situacijų komisija nusprendė rekomenduoti nuo vasario 7 dienos savaitei stabdyti arba dirbti nekontaktiniu būdu miesto neformaliojo ugdymo įstaigoms ir būreliams. Kadangi mieste serga labai daug mokyklinio amžiaus vaikų, taip siekta padaryti dviejų savaičių kontaktinio ugdymo pertrauką (nuo vasario 14 dienos – mokinių atostogos). Tačiau paaiškėjo, kad mieste nelabai kas šių rekomendacijų paisė. Anot įstaigų vadovų, rekomendacijos yra neprivalomos.

Ne tik individualūs, bet ir grupiniai užsiėmimai vyksta muzikos mokyklose. 1-osios muzikos mokyklos direktorius Vygintas Ališauskas aiškino, kad mišrų ugdymo būdą pasirinko aptarę direkcinėje taryboje. Jo teigimu, ir vaikai, ir tėvai pavargo nuo nuotolinio ugdymo. Didelė dalis vaikų yra persirgusių arba pasiskiepijusių, todėl manoma, kad didelės žalos kontaktinis ugdymas nepadarys.

„Dagilėlio“ dainavimo mokyklos direktorius Remigijus Adomaitis taip pat teigė, kad įstaiga rinkosi vaikus mokyti mišriu būdu. Kai kurie užsiėmimai vyko nuotoliniu būdu. Chorai rinkosi mažesnėmis grupėmis, nes daug vaikų serga arba yra izoliacijoje. Vadovo nuomone, vaikams reikia gyvo bendravimo.