Sukčiai rado naują gyslą

Policijos nuotr.
Policija ragina, prieš atliekant bankinius veiksmus, būtinai įvertinti, ar išties elektroninio laiško siuntėjas yra Lietuvos paštas.
Ant sukčių kabliukų užkibę gyventojai prarado banko sąskaitose laikytus pinigus.

Joniškio rajono gyventojas kovo 7-osios pavakarę elektroniniu paštu sulaukė netikėto laiško, kuriame nurodyta, jog siuntėjas – Lietuvos paštas.

„Informuojame, jūsų pakuotė sulaikyta, nes nesumokėjote muito mokesčio“, – buvo pranešta joniškiečiui. Siuntas dažnai užsisakančiam joniškiečiui nekilo mintis įdėmiau patyrinėti siuntėjo elektroninį adresą. Atidumas būtų išsaugojęs vyro sąskaitoje esančius pinigus. Mūsų šalies oficiali institucija tokio elektroninio pašto tikrai neturės: no-reply.apptiga@uny.ac.id.

Pranešimo gavėjui buvo nurodyta kuo skubiau sumokėti 8,92 euro muito mokestį ir pagąsdinta, kad, jei tai nebus padaryta per 24 valandas, siunta bus grąžinta siuntėjui. Toliau laiške buvo instrukcija, kaip sumokėti mokestį ir kuo greičiau gauti siuntinį.

Vyrui paspaudus ant pateiktos nuorodos, jo buvo paprašyta suvesti savo vardą, pavardę, banko kortelės numerį ir trijų skaitmenų kortelės kodą. Joniškietis tą padarė ir sukluso tik tada, kai po atlikto pinigų pervedimo apie jo įvykdymą nesulaukė įprastos informacijos iš banko.

Po valandos vyras žinutės iš banko vis dėlto sulaukė. Ir jos turinys vyrui vėl buvo staigmena – pranešė, kad iš jo sąskaitos nuskaičiuota 474,77 euro.

Į analogišką situaciją kovo 7-ąją pateko ir viena šiaulietė. Gavusi tokio pat turinio elektroninį laišką dėl sulaikytos siuntos ir nesumokėto muito mokesčio, ji aktyvavo laiške buvusią nuorodą, suvedė, kaip ir joniškietis, savo bei mokėjimo kortelės duomenis ir iš sąskaitos prarado 474,77 euro.

Policija perspėja: gavę elektroninį laišką su netikėtu turiniu, visada įdėmiai pažiūrėkite į siuntėjo paštą ir palyginkite jį su institucijos oficialiu paštu, ypač kai prašoma jūsų asmens ir banko mokėjimo priemonės duomenų.