Kvaišalai – ir automobiliuose, ir namuose, ir kelnaitėse

Policijos nuotr.
Pas asmenis rasta ne vien kvaišalų, bet ir kitų su jais susijusių daiktų.

Per praėjusią parą Šiaulių ir Telšių apskričių aptarnaujamose teritorijose pradėti net penki ikiteisminiai tyrimai, susiję su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis. Per visą pastarąją savaitę analogiškų nusikalstamų veikų iš viso užregistruota devynios: penkios – Šiauliuose 1 – Pakruojo rajone ir trys – Akmenės rajone.

Narkotines ir psichotropines medžiagas pareigūnai traukė iš automobilių slaptaviečių, jų buvo rasta gyvenamosiose vietose, kiti net bandė slėpė apatinėse kelnaitėse. Kvaišalų rasta įvairiausių – ir augalinės kilmės, ir sintetinių.

Tarp sulaikytųjų – ne tik lietuviai. Vasario 8 dieną Šiauliuose, Kražių gatvėje, su dviem plastmasiniais paketukais, įtariama, augalinės kilmės narkotinių medžiagų, sulaikytas 27 metų Tadžikistano pilietis. Akmenės rajone tą pačią dieną patikrinti sustabdytame sunkvežimyje su Lenkijos valstybiniais numeriais rasta ne tik, įtariama, narkotinių medžiagų, bet ir jų smulkintuvas. Abu užsieniečiai atsidūrė areštinėje.

Kai kurie sulaikytųjų kvaišalų turėjo ne tik savo reikmėms. Pakruojyje užfiksuotas atvejis, kaip 20-metis vaikinas pardavė narkotinių medžiagų nepilnamečiui. Pardavėjas atsidūrė areštinėje.

Psichotropinių medžiagų buvo rasta Šiauliuose esančiame Lietuvos pašto skyriuje. Tikrinant siuntas, vienoje jų aptiktas užspaudžiamas plastikinis paketas su penkiais lapeliais tablečių „Xanax“. Panašaus pobūdžio siuntos yra draudžiamos Lietuvos Respublikos įstatymų, todėl siuntėjui buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Baudžiamasis kodeksas už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo trejų iki dvylikos metų.

Nuo vasario 6 dienos startavo Lietuvos policijos pasitikėjimo telefono linija „Narkotikams – NE“. Nuo šiol kiekvienas telefono numeriu 8 700 60 777 gali pranešti apie žinomas narkotikų platinimo vietas ir asmenis. Telefono linija veikia darbo dienomis nuo 7 iki 20 valandos. Jos tikslas – sutelkti bendruomenę ir policiją bendram tikslui – nuo kvaišalų apsaugoti Lietuvos jaunimą (ypač moksleivius).