Svarbi „Šiaulių“ pergalė Utenoje

bcsiauliai.lt nuotr.
„Šiaulių“ pergale džiaugiasi vienas iš rungtynių lyderių Elvaras Fridrikssonas.

Iš turnyrinės lentelės apačios pamažu ropščiasi „Šiauliai“ (8/18). Šiaulių miesto krepšinio klubas išvykoje 90:86 (18:27, 33:20, 17:23, 22:16) palaužė Utenos „Juventus“ (17/10). Svarbią pergalę iškovoję šiauliečiai jau tik per vienos pergalės atstumą atsilieka nuo 8-oje pozicijoje įsitaisiusios Alytaus „Dzūkijos“.

Verta paminėti, kad tai jau antroji „Šiaulių“ pergalė prieš uteniškius šį sezoną. Vasario mėnesį namuose Antano Sireikos auklėtiniai triumfavo 92:87.

Šiauliečius į pergalę nutempė Armino Urbučio (21 tšk.) ir Elvaro Fridrikssono (19 tšk.) duetas. Lemiamu metu jie puolime praktiškai neklydo, o pirmasis ketvirtajame kėlinyje tvarkėsi su keturiomis asmeninėmis pražangomis.

Rungtynių pradžia neatrodė palanki svečiams. Dvi savaites dėl karantino nesitreniravę šiauliečiai atrodė vangiai, o „Juventus“ per dvi su puse minutės įgijo dviženklį pranašumą (1:12). Šiauliečiai neatsitokėjo iki antrojo kėlinio pradžios. Jame dominavo Kasparo Berzinio ir Eimanto Stankevičiaus duetas, surinkęs 22 taškus, o komanda labai greitai perėmė pranašumą.

Geriau sekėsi tvarkytis ir gynyboje – uteniškių lyderis Vaidas Kariniauskas kiek išsikvėpė, o tai leido per pertrauką džiaugtis pranašumu (51:47).

Po pertraukos šeimininkai vėl strigo, o „Šiauliai“ kesinosi įgyti net ir dviženklį pranašumą (62:55). Visgi tritaškiais varžovus pasveikino Marius Runkauskas ir Martynas Gecevičius, o prieš lemiamą ketvirtį švieslentėje degė „Juventus“ naudingi skaičiai (68:70).

„Šiauliai“ vėl sugebėjo perlaužti rungtynes sau naudinga linkme, bet penktąją asmeninę pražangą užsidirbo pagrindinis vidurio puolėjas Kasparas Berzinis (79:76). „Juventus“ iškart ėmė naudotis Mindaugo Kupšo centimetrais po krepšiu, spurtavo 8:0 ir persvėrė rezultatą (79:84).

Likus pusantros minutės šeimininkų spurtą nutraukė Arminas Urbutis (81:84). Netrukus veteranas išprovokavo pražangą ir sumetė abu baudos metimus (83:84). Tada V. Kariniauskas ir A. Urbutis apsikeitė taškais (85:86). Pirmasis kitoje atakoje suklydo ir šiauliečiams liko 35 sekundės išsigelbėjimui.

„Šiaulių“ puolimo varikliukas Elvaras Fridrikssonas smeigė tolimą metimą likus 22 sekundėms ir persvėrė rezultatą (88:86). Paskutinėje atakoje V. Kariniauskas nesiskyrė su kamuoliu, kol galiausiai vėl jį pametė ir šiauliečiai triumfavo.

„Nežinau, ar galima pavadinti krepšiniu tai, ką šiandien žaidėme. Pradžioje viskas gerai gavosi, bet po to sugalvojome, kad čia „Šiauliai“, o mes – tai mes... Neverti buvome šios pergalės“, – kalbėjo uteniškių strategas Žydrūnas Urbonas.

„Nenoriu girti, bet varžovams buvo kritusi forma. Aišku, mes irgi nežaidėme daugiau kaip dvi savaites, tad džiaugiuosi vyrų darbu. Turėjome problemų ir su sveikata, bet nuotaika, darbas man leidžia džiaugtis komandine atmosfera“, – kalbėjo „Šiaulių“ vyr. treneris Antanas Sireika.

„Šiauliams“ Arminas Urbutis pelnė 21 tašką (20 naud. bal.), Elvaras Fridrikssonas – 19, Eimantas Stankevičius – 14, Mindaugas Lukauskis – 12.

„Juventus“ ekipai Vaidas Kariniauskas pelnė 20 taškų, Gintautas Matulis – 14, Mindaugas Kupšas – 13 (8 atk. kam., 24 naud. bal.), Martynas Gecevičius – 11, Vytautas Šulskis – 10 taškų.