Naujausios
Žygeivis pasakojo apie gyvenimo kelionę
Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje įvyko šiltas ir jautrus susitikimas su „1000 km Širdies žygio“ pagrindiniu žygeiviu, organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vadovu Sauliumi Bagdonu. Jis įveikė apie 1 300 km pėsčiomis dėl vėžiu sergančių Lietuvos vaikų.
Daugiau kaip per pusantro mėnesio aplankė 30 šalies miestų ir ragino aukoti vėžiu sergantiems vaikams. Žygio metu surinktos lėšos – beveik 60 tūkstančių eurų – bus skirtos Kauno klinikų Vaikų onkologijos skyriaus vaikų funkcinėms lovoms įsigyti.
Susitikime Šiauliuose dalyvavo ir mokiniai iš „Juventos“ progimnazijos, Normundo Valterio jaunimo mokyklos, „Romuvos“, S. Šalkauskio, Didždvario gimnazijų.
Pasak S. Bagdono, žygio metu netrūko jautrių akimirkų. Kiekviename mieste jis susitiko su vėžiu sergančiais ir pasveikusiais vaikais, jų šeimos nariais. Išgirdome daug įkvepiančių žodžių.
Mokytoja Angelė Bražaitė užrašė Sauliaus žinutes, kurios skriejo į kiekvieną širdį:
„Branginkime artimus žmones, kasdien su jais kuo nuoširdžiau bendraukime. Mylėkime ir gerbkime ne tik savo tėvus, senelius, brolius ar seseris, bet ir mokytojus.“
„Kadangi mūsų šalyje sparčiai daugėja onkologinėmis ligomis sergančiųjų (ypač vaikų), darykime gerus darbus jau nuo šiandien (aukokime ir aukokimės), nes kiekviena diena ligoniams gali būti paskutinė.“
„Laimė, jeigu gali sumažinti bent vieno vaiko skausmą. Didelė laimė – jeigu visi jūsų artimieji yra sveiki, jeigu mažas vaikas įveikia sunkią ligą.“
„Vertinkime tai, ką jau turime: stogą virš galvos, bent vieną artimą žmogų, maisto, drabužių, o svarbiausia – Tėvynę. Neverkšlenkime dėl niekų.“
„Jokie užsieniuose uždirbti pinigai neprilygs galimybei kad ir kukliai, tačiau išgyventi čia, kur gimei, kur tavo artimieji.“
„Svetimo skausmo nebūna, todėl mažiau lindėkime interneto platybėse, veidaknygėse, o daugiau laiko skirkime artimiesiems, negalintiems savimi pasirūpinti.“
Laima Tiepelienė, Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja
Mokyklos nuotr.
S. Bagdonas ragino džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, tuo, kad esame sveiki, ir kvietė daryti gerus darbus jau nuo šiandien.