Naujausios
Saulei nėra atstumų
Šiaulių Gegužių progimnazijoje vykusi tarptautinė konferencija „Saulės mūšis istorijos rate“ pasiekė ir Ukrainos Manguš miesto mokyklą ZOŠ I-III st. Nr. 2.
Tai buvo bene paskutinis miesto renginys, skirtas 780-osioms Saulės mūšiui atminti ir Šiaulių gimtadieniui. Konferenciją papuošė paroda, kurioje galima išvysti įvairių miestų mokinių darbus Saulės mūšio tematika.
Tarp 16 pranešimų iš Šiaulių, Panevėžio, Tauragės miesto bei rajono buvo svečių ir iš Latvijos – Rygos lietuvių mokyklos bei Ukrainos – Manguš miesto (Donecko apskritis) mokyklos.
Lietuvos karinių oro pajėgų vyriausiasis puskarininkis karybos istorijos žinovas Alvydas Tamošiūnas supažindino su Saulės mūšiu bei viena iš 20-ies Saulės mūšio lokalizacijos vietų Ilguočių lauke ties Šiaulėnais bei paskaitė kalavijuočio laišką popiežiui po pralaimėto Saulės mūšio.
„Tauta, kuri nežino savo praeities, neturi ir ateities“, – tokiais žodžiais įvedė į už 2 300 kilometrų besiruošiančius pranešimui ukrainiečius konferencijoje svečiavęsis Donecko apskrities tarptautinių ryšių komiteto atstovas Sergii Zhytienov. Manguš mokyklos komanda, vadovaujama istorijos mokytojo Anatol Matsuka, pristatė savo požiūrį į Saulės mūšį bei situaciją Kijevo Rusios, kurią alino vis labiau besiveržiančios mongolų ordos.
Latvijos mokiniai pasidalijo latvių požiūriu į Saulės mūšį, atliko apklausą mūšio tema. Panevėžio moksleiviai ištyrė, kokiuose šalies laikraščiuose buvo daugiausiai publikuota straipsnių Saulės mūšio tema.
Lieporių gimnazistai pristatė mūšio maketą su išrikiuotais to laikotarpio kareivėliais. Ragainės progimnazija surado, kas Šiauliuose turi Saulės vardus: nuo seniausio – Saulės laikrodžio ant šv. Petro ir Pauliaus bažnyčios sienos – iki futuristinės idėjos: kodėl gi nepervadinus Šiaulių pagrindinę miesto arteriją – bulvarą Saulės vardu! Kas vaidino, kas stendus pristatė, kas „klausimėlių“ miesto gyventojams pateikė Saulės mūšio tema, kas kvietė susivienyti Baltų vienybės dieną.
Konferencija baigėsi skautų daina bei refleksija: „Saulės mūšis“ vyksta kiekvieną dieną, kiekviename iš mūsų. Kas laimės – gėris ar blogis, šviesa ar tamsa – priklauso tik nuo pačių.
Šiaulių Gegužių progimnazijos istorijos mokytojai Sergejus Staponkus ir Nijolė Teišerskienė
Organizatorių nuotr.
Šiaulių Gegužių progimnazijoje vykusios tarptautinės konferencijos"Saulės mūšis istorijos rate“ dalyviai.
Šiaulių Gegužių progimnazijos istorijos mokytojas Sergejus Staponkus ir skautė Eglė Rozenbergaitė konferenciją baigė muzikiniu kūriniu.
Lietuvos karinių oro pajėgų vyriausiasis puskarininkis karybos istorijos žinovas Alvydas Tamošiūnas kalbėjo apie Saulės mūšį ir jo galimą vietą bei paskaitė kalavijuočio laišką popiežiui po pralaimėto Saulės mūšio.
Konferencijos dalyvius sudomino Saulės mūšio tema.