Naujausios
Barboros skulptūra
Barboros Umiastauskaitės (Žagarietės) būsimos skulptūros modelis jau keleri metai sukurtas. Tai – šviesaus atminimo skulptoriaus Romualdo Kvinto, netikėtai mirusio 2018 metais, palikimas, kurį į Žagarės regioninio parko direkciją atsivežė darbus tęsiantis jo kolega Mindaugas Šnipas ir architektas Tauras Budzys.
Barboros skulptūrai apgalvotai parinkta kalvos, ant kurios stovi Senosios Žagarės šv. Petro ir Povilo bažnyčia, papėdė ties nauju, ką tik nutiestu pėsčiųjų tiltu per Švėtės upę. Dabar ten likę senosios špitolės pamatai.
Architektas Tauras Budzys įvertina, kad vieta Barborai parinkta gerai – nėra daug smulkių, suskaidančių dėmesį detalių, tačiau ne taip paprasta ją bus įkomponuoti, nes posūkyje užsisuka gatvelė, upę kerta tiltas, bažnyčia pastatyta taip, kad nelygiuoja nė su vienu kitu objektu, tad sukuriamas tam tikras chaosas, kurį reikės suvaldyti.
Barboros Umiastauskaitės (Žagarietės) palaikai kadaise gulėjo būtent Senosios Žagarės šventovės kriptoje ir iš ten 1963 metais KGB veikėjų buvo išgabenti nežinoma kryptimi. Suteiktomis malonėmis, pagalba žmonėms, stebuklingais išgydymais meldžiantis jai garsėjusi, XVII amžiuje gyvenusi mergelė jau kuris laikas yra tapusi viena svarbiausių Žagarės istorinių asmenybių ir piligrimų traukos objektų.
Skulptūrą pastatyti planuota dar 2015 metais, kai Žagarė buvo Lietuvos kultūros sostinė. Aplinkybėms kitaip susiklosčius, darbai nusikėlė, bet R. Kvinto skulptūros modelis yra. Šią mergelę menininkas pavaizdavo kukliai į kuodelį sukeltais plaukais, uždaru rūbu, kurio apatinę dalį juosia tarsi gyvų gėlių, lapų, vijoklių apsiaustas.
Didžioji dalis renginių išlieka nemokami
Skulptūra sieks beveik du metrus aukščio, ji bus išlieta iš bronzos, su granitiniu pjedestalu ir tikimasi ją pastatyti 2021 metais. O šių metų Vyšnių festivalio žiūrovai galės tapti jos rėmėjais, internetu įsigydami bilietus į pagrindinėje festivalio scenoje prie Žvelgaičio ežero vyksiančius pasirodymus. Visos surinktos lėšos atiteks būtent Barboros skulptūros gamybai, medžiagoms, skulptoriaus darbui apmokėti. Iš viso tai kainuos 30450 eurų (su mokesčiais).
Bilieto kaina priklausys nuo to, kiek žmonių pagal Vyriausybės numatytas ekstremaliosios situacijos sąlygas galės dalyvauti renginiuose po atviru dangumi liepos 16–19 dienomis. Šiuo metu jau leidžiami renginiai su 1000 dalyvių, tad dabar bilieto-kupono kaina siektų 30 eurų 45 centus (kad būtų surinkti minėti 30450 eurų). Tačiau padidinusleidžiamą dalyvių skaičių kaina atitinkamai mažėtų.
Visi kiti Vyšnių festivalio renginiai, išskyrus minėtą koncertinę programą prie ežero, kur pasirodys šių metų Lietuvos „Eurovizijos“ konkurso nugalėtojai, sulaukę palaikymo bei įvertinimo ir kitose šalyse „The Roop“, dainininkai Jazzu, Mantas Jankavičius, Jurga Šeduikytė, Beissoul ir kiti atlikėjai, išliks nemokami. Ir bažnyčiose, ir kultūros centre, ir mugė, kuri šįkart vyks Žagarės turgavietėje. Taip pat nemokamas kaliausių plaukimas Švėtės upe ir fiesta, Pabaltijo galiūnų varžybos, futbolas, jei spės surinkti rėmėjų, planuojamos ir MTB dviračių maratono taurės lenktynės.
Miesto aikštėje bus atidengti du krėslai garbingiems žagariečiams: Žagarės kraštotyrininkei, Joniškio Garbės pilietei Romualdai Vaitkienei ir jos šviesaus atminimo vyrui Vytautui Vaitkui bei iš Žagarės kilusiam garsiam Airijos futbolininkui L. Buckman. Pirmasis krėslas, skirtas žagariečiui operos solistui Vaclovui Daunorui, buvo nukaldintas ir pastatytas praėjusiais metais.
„Be to, kviečiame visus žagariečius, kurie turi vyšnių ir galėtų pasiūlyti atvyksiantiems į festivalį jų nusipirkti jau nuskintų arba patiems išsiskinti, paskambinti į Žagarės regioninio parko direkciją ir palikti savo adresą. Visus juos sudėsime į tinklalapį, kad informacija svečiams būtų lengvai pasiekiama“, – kviečia pasinaudoti proga regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas.