Naujausios
Aptarnaus Šeduvą ir Pakalniškius
Šeduvos miesto seniūnijos pastate prisiglaudusio naujojo paslaugų centro direktorius Irmantas Senulis sako, kad kibti į darbus jie gali nors ir šiandien.
Pasak jo, supirkta nauja technika ir dirbti priimtas mechanizatorius jau pasirengę atlikti įvairius darbus. Prireikus prie vairo sės ir pats pirmininkas.
Prasidėjus pavasario ir vėlesniam sezonui, centro technika galės dirbti žemės darbus, prasidėjus tikrai žiemai – nuvalyti sniegą, prireikus – cisterna vežioti geriamąjį vandenį ar tvarkyti daugiabučių namų aplinką.
Anot I. Senulio, ateityje galvojama teikti dar daugiau paslaugų – svarstoma, kad centras būtų pajėgus teikti ir neįgaliųjų arba sunkiai judančių asmenų pavėžėjimo paslaugą.
"Sulaukę pirmojo sniego, jau spėjome jį pastumdyti Šeduvos miesto aikštėje, cisterna jau vežėme geriamojo vandens į atokiau gyvenančio žmogaus šulinį.
Susipažinę su rinka, pasitvirtinome sezoninių paslaugų įkainius. Tikimės, kad pamažu įsivažiuosime. Planų galvose turime pačių įvairiausių, tik dar ankstoka apie juos kalbėti, kol jie nepradėti įgyvendinti", – sako I. Senulis.
Šeduvos centras aptarnaus ir Pakalniškių seniūniją, planuojama teikti paslaugas ir joje įsikūrusiam Burbiškio dvarui.
Tą centrui padės įgyvendinti naujutėlė technika, gebanti atlikti įvairius darbus.
"Darbų seniūnijose – į valias"
Šeduviams ant kulnų lipantys baisogaliečiai taip pat nori teikti panašias paslaugas. Jie darbuosis ne tik Baisogalos, bet ir Sidabravo seniūnijoje, o ateityje, jau įsivažiavus, abiejų centrų aptarnaujamos teritorijos gali plėstis.
Vietos veiklos grupės "Radviliškio lyderis", administruojančios abu projektus, vadovo Romo Kalvaičio teigimu, darbų seniūnijose visada yra, o įkurtieji paslaugų centrai galės pagelbėti ne tik gyventojams, iš jų pirkti paslaugas galės ir seniūnijos, įmonės, mokyklos.
"Pjauti žolę, laistyti, valyti ir išvežti sniegą, sugrėbti ir išvežti lapus, šienauti pakeles, genėti medžius, prižiūrėti gėlynus – šių paslaugų reikėjo ir reikės, tad paslaugų centrai, manau, be darbo neliks.
Kaip ir anksčiau, seniūnijos neišsivers ir be viešųjų darbų darbininkų, tad darbo bus ir jiems.
Galima plėsti ne tik aptarnaujamas teritorijas, bet ir pačių paslaugų spektrą – prižiūrėti kapavietes, valyti kaminus... O ir pačios paslaugos nebūtinai turi būti susijusios su aptarnavimo sfera. Jei tik bus bendruomenės poreikis, bus galima imtis ir kitokios veiklos", – perspektyvą dėstė buvęs Baisogalos seniūnas R. Kalvaitis.
Pavyzdžiui, Šeduvos paslaugų centras ateityje galėtų teikti ir turizmo informacijos centro paslaugas. Manoma, jog pradėjus veikti žydų muziejui "Dingęs Štetlas", šios paslaugos bus itin reikalingos ir paklausios.
Įvairias paslaugas teiks ir Baisogalos paslaugų centras. Norima skatinti ir vietos bendruomenės narių savanorystę.
Įranga – gauta, atlyginimus turės užsidirbti
Vienai darbo vietai sukurti skiriama 53 tūkstančiai eurų. Savivaldybė tampa šių centrų steigėja, jų įkūrimui skiriama ir dalis biudžeto lėšų.
VVG "Radviliškio lyderis" pateiktais duomenimis, Šeduvos paslaugų centrui skiriama europinės paramos suma sudarys 86, 3 tūkstančio eurų (be PVM). Projekto partneris Savivaldybė iš biudžeto skirs apie 21,6 tūkstančio eurų (be PVM) ir kompensuos projekto pridėtinės vertės mokestį – iki 22,6 tūkstančio eurų.
Baisogalos paslaugų centrui skiriama paramos suma sudarys 97,7 tūkstančio eurų. Savivaldybė iš biudžeto skirs iki 5,1 tūkstančio ir kompensuos projekto pridėtinės vertės mokestį – beveik 21,6 tūkstančio eurų.
"Už šias lėšas centrai perka reikiamos įrangos, įrankių, įsirengia biurus, o jau atlyginimus darbuotojai turės užsidirbti patys.
Šeduvos paslaugų centre, įgyvendinus projektą, bus sukurtos 2,5 naujos darbo vietos, Baisogaloje – 3 darbo vietos.
Jei centrų paslaugos bus paklausios ir jie dirbs pelningai, tuomet ir darbuotojų galės priimti daugiau.
Manau, kad centrai bus konkurencingi – juk tam jie turi visas sąlygas. Jiems nereikėjo investuoti savo lėšų į įrangą, kaip kad tenka verslą pradedančioms įmonėms, tad belieka generuoti idėjas, suktis ir dirbti", – sakė R. Kalvaitis.
R. Kalvaitis patikino, kad įkurtieji paslaugų centrai neturės išskirtinių sąlygų ir rinkoje dalyvaus kaip visi. Pasak jo, abu centrai, kaip ir bet kuri verslo įmonė, dalyvaus kainų apklausose ir konkursuose ir vienodomis sąlygomis konkuruos su kitais.
Kita vertus, nemenką europinę paramą gavę centrai, gali būti "šefuojami" biudžetinių įstaigų kaip vieni iš Savivaldybės "kūdikių".