Naujausios
2020 metų birželį su rajono savivaldybės vadovais aptarti paminklo statybos idėjos buvo atvykusi Lietuvos mokslų akademijos delegacija (prezidentas akad. Jūras Banys, viceprezidentas akad. Zenonas Dabkevičius, Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus pirmininkas akad. Domas Kaunas ir Teodoro Grotuso fondo valdybos pirmininkas akad. Aivaras Kareiva).
Tąkart sutarta, kad Savivaldybė ir Lietuvos mokslų akademija imsis ryžtingų veiksmų ir pagaliau įamžins nusipelniusio mokslininko atminimą – Žeimelio centre pastatys Kęstučio Balčiūno paminklą, kurio maketas jau daug metų eksponuojamas „Žiemgalos“ muziejuje.
Po maždaug pusmečio Lietuvos mokslų akademijos nariai pranešė, kad iš rėmėjų, įvairių įmonių, įstaigų, privačių asmenų paminklui pavyko surinkti 35 tūkstančius eurų.
Pakruojo rajono savivaldybė įsipareigojo sutvarkyti teisinius paminklo pastatymo klausimus bei organizuoti pamato (pagrindo) įrengimo ir paminklo prieigų sutvarkymo darbus.
Norintys prisidėti prie atminimo įamžinimo iniciatyvos, kviečiami aukoti į specialią Pakruojo rajono savivaldybės administracijos sąskaitą.
Privatūs bei juridiniai asmenys, paaukoję ne mažesnę nei 500 eurų sumą, bus įrašyti į rėmėjų sąrašą, iškaltą paminklo aplinkoje. Ne mažesne nei 50 eurų auka prisidėję asmenys bus apdovanoti specialiomis atminimo dovanomis.
Planuojama atnaujinti ir prie Gedučių dvaro esantį T. Grotuso atminimą žymintį paminklinį akmenį.
Mokslininko atminimą Žeimelyje saugo muziejus, jo vardu pavadinta gatvė. Gabiems studentams teikiama T. Grotuso premija, o Vokietijoje veikia mokslininko rėmėjų draugija.
Seimo nario Stasio Tumėno iniciatyva buvo kreiptasi į UNESCO – siekiama T. Grotuso mirties datą įtraukti į atmintinų dienų sąrašą.
T. Grotusas mirė 1822 metais, kitąmet bus minimos 200-osios mokslininko mirties metinės.