Naujausios
Vyskupas E.Bartulis: Turime apsaugoti savo nedidelį kraštą
Homoseksualai gatvėse atvirai tyčiojasi iš sveikos visuomenės. Homoseksualai vaikų darželiuose bando ugdyti į save panašius. Kas lietuvių laukia toliau?–„Vakaro žinios“ kalbina Šiaulių vyskupą Eugenijų Bartulį.
- Kaip nutiko, kad visuomenė nusirito iki tokių dalykų, kad kėsinamasi į šeimos instituciją jau darželiuose brukant homoseksualumą kaip vienintelę normą?
- Vakar kaip tik vyko visos Lietuvos šeimų konferencija. Kalbėjome ir šia tema, kai princas „susituokia“ su princu. Tai yra didelės klaidos, nes turime auklėti vaikus nuo mažens gražioje šeimos dvasioje, kurioje yra tėvelis, mama, vaikučiai. Visa tai turi būti meilės ir šventumo dvasioje, ne kažkokios pasakos, kažkokie iškrypimai. Tada vaikas gauna gražius pagrindus, eina į gyvenimą nesužalotas. Vaikas labai imlus, todėl negalima duoti klaidingų dalykų.
Mes neniekiname klystančio žmogaus, bet esame prieš nuodėmę, blogį, nusikaltimus, ne prieš asmenį. Mes norime juos mylėti ir padėti susiorientuoti.
- Kaip žiūrite į tai, kad homoseksualumo skatinimas įgyja agresyvias formas, kai plačiai paplitusiame gėjų manifeste kalbama net apie susidorojimą su tradicine šeima, šeimos žmonėmis?
- Žmonės, kurie kalba iš jėgos pozicijų, parodo savo silpnumą. Nes tiesa visada kalba išmintingai ir ramiai. Matydami tuos dalykus, ateinančius iš kitų kraštų, jau seniai jaučiame ir kalbame apie pavojų. Turime to neįsileisti į brangią Tėvynę Lietuvą ir nesužlugdyti žmonių gyvenimo. Pasimokykime iš kitų žmonių klaidų ir nedarykime jų patys. Tada bus miela. Būkime praregėję žmonės.
- Ar normalu, kai net Europos Sąjungos struktūrose užkertamas kelias karjerai, jei pasisakai tik už tradicinę šeimą, už meilę tarp vyro ir moters? Esame Europos spaudžiami, baudžiami net už tai, kad neleidžiame vykdyti homoseksualų eitynių.
- Tai rodo, kad yra nesveikas požiūris. Matome, kad norima susidoroti su žmonėmis, kurie norėtų kitaip galvoti. Tai–skaudūs dalykai. Mes turime būti labai atsargūs su tuo. Seimo nariai taip pat turi būti budrūs. Turime apsaugoti savo nedidelį kraštą, ypač jauną žmogų. Apmaudu, kad mums primetama kitokia nuomonė.
- Ir Kovo 11-osios pavyzdys parodė, kad specialiomis provokacijomis buvo siekiama parodyti Europai, kad neva esame netolerantiški, kad su tais asmenimis yra susidorojama. Provokacija nepavyko, bet kaip jūs vertinate tokius siekius bet kuria kaina mus sumenkinti?
- Kai žmonės eina neteisingu keliu, tai yra negarbinga. Turime žiūrėti tiesai į akis ir vertinti viską išmintingai. Tai rodo žmonių atitolimą nuo gyvybės, gyvenimo šaltinio. Tada žmonės daro klaidų mąstydami.
Todėl turime būti atidūs ir perduoti jaunajai kartai gyvenimo davėją–tikrąsias vertybes. Jų šviesoje ir žmonių sprendimai, ir mąstymas, ir visas gyvenimas yra visai kitokie. Šeimoje ir užgimsta didžiosios vertybės, nors darželiuose ir mokyklose vyksta taip pat labai svarbi ugdymo dalis. Jei ten daroma klaidų, tai jos sukelia skaudžių pasekmių.
Dėl bandymo įteigti priešingai–labai skaudu. Bet juk esame protingi ir suprantame, kad du tos pačios lyties žmonės negali pašaukti naujos gyvybės. Jei jiems tai pavyks padaryti, įrodyti, kad yra priešingai, tada pradėsiu galvoti apie to įteisinimą.