Naujausios
Rauginti agurkai „miesčioniškai“
Kodėl „miesčioniškai“? Nes neturiu rūselio su tinkamomis sąlygomis, kad agurkai neperrūgtų. Agurkų paruošimą žiemai padalinčiau į du etapus: rauginimą ir jo sustabdymą.
I etapas: viskas standartiškai. Agurkus laikau šaltame vandenyje 2–4 valandas. Į puslitrinį stiklainį įdedu krapų, juodųjų serbentų ir vyšnios lapų, standžiai įspraudžiu agurkus. Kaip tik telpa 4 jauni agurkai (kartais žaidžiu su sudėtimi: dedu du agurkus, o dar vynuoginių pomidoriukų arba česnako skiltelių, į vieną kitą stiklainį įspraudžiu nedidelę aštraus pipiro ankštelę arba po vieną-du žirnelius kvapnaus ir juodojo pipiro, garstyčių). Užviršuoju krieno lapu. Užpilu sūriu vandeniu (1 litrui vandens – 1 kupinas šaukštas druskos). Iš sūrimo neturėtų išlysti nė vienas žalėsis. Palieku rūgti kambario temperatūroje. Apie rūgimo laiką sunku pasakyti – yra daug veiksnių. Aš rauginu 3–7 dienas. Apie tinkamą įrūgimą sprendžiu pagal formulę PSLG (pirštas–skystis– liežuvio galas).
II etapas: rūgimo stabdymas. Nugraibau, jei yra, nuo stiklainių putas, skystį nupilu į puodą ir kaitinu iki virimo, bet neleidžiu užvirti. Užpilu agurkus, pridengiu dangteliu ir palaikau apie 10 minučių. Nupilu vėl į puodą. Kaitinu. Užpilu. Laukiu 10 minučių. Nupilu. Kaitinu. Užpilu. Tvirtai užsuku dangtelius. Apverstus stiklainius šiltai apdengiu ir palieku nakčiai. Sekančią dieną procesas baigtas. II etapo nauda – raugintus agurkus galima laikyti spintelėje kambario temperatūroje, o skonis – raugintų agurkų iš statinės.
Skanaus!