Rauginti agurkai „miesčioniškai“

Asmeninė nuotr.
Šiaulietis Vladislavas JANKUS, kai vis daugiau agurkų priskiname savo soduose ir daržuose, dalijasi jų rauginimo ir konservavimo receptu.

 

Rauginti agurkai „miesčioniškai“

Kodėl „miesčioniškai“? Nes neturiu rūselio su tinkamomis sąlygomis, kad agurkai neperrūgtų. Agurkų paruošimą žiemai padalinčiau į du etapus: rauginimą ir jo sustabdymą.

I etapas: viskas standartiškai. Agurkus laikau šaltame vandenyje 2–4 valandas. Į puslitrinį stiklainį įdedu krapų, juodųjų serbentų ir vyšnios lapų, standžiai įspraudžiu agurkus. Kaip tik telpa 4 jauni agurkai (kartais žaidžiu su sudėtimi: dedu du agurkus, o dar vynuoginių pomidoriukų arba česnako skiltelių, į vieną kitą stiklainį įspraudžiu nedidelę aštraus pipiro ankštelę arba po vieną-du žirnelius kvapnaus ir juodojo pipiro, garstyčių). Užviršuoju krieno lapu. Užpilu sūriu vandeniu (1 litrui vandens – 1 kupinas šaukštas druskos). Iš sūrimo neturėtų išlysti nė vienas žalėsis. Palieku rūgti kambario temperatūroje. Apie rūgimo laiką sunku pasakyti – yra daug veiksnių. Aš rauginu 3–7 dienas. Apie tinkamą įrūgimą sprendžiu pagal formulę PSLG (pirštas–skystis– liežuvio galas).

II etapas: rūgimo stabdymas. Nugraibau, jei yra, nuo stiklainių putas, skystį nupilu į puodą ir kaitinu iki virimo, bet neleidžiu užvirti. Užpilu agurkus, pridengiu dangteliu ir palaikau apie 10 minučių. Nupilu vėl į puodą. Kaitinu. Užpilu. Laukiu 10 minučių. Nupilu. Kaitinu. Užpilu. Tvirtai užsuku dangtelius. Apverstus stiklainius šiltai apdengiu ir palieku nakčiai. Sekančią dieną procesas baigtas. II etapo nauda – raugintus agurkus galima laikyti spintelėje kambario temperatūroje, o skonis – raugintų agurkų iš statinės.

Skanaus!