Naujausios
Daugelis visų pirmų pirma skuba remtis skubos tvarka rastais internete patarimais. Dažniausiai tai būna prevencinės priemonės hemorojui gydyti. Tokie praktiški arba vadinami liaudies patarimai padės sumažinti diskomfortą, o gal išimtinais atvejais net ir visai atsikratyti hemorojaus sukeltų simptomų.
Visų pirma visi, tiek gydytojai, tiek ir sveiko gyvenimo mokytojai ar kiti, besispecializuojantys sveikatos klausimais, asmenys vienareikšmiškai sutiks, kad subalansuota mityba, sveikas gyvenimo būdas bei sportas bus pati pagrindinė prevencinė priemonė kovojant su hemorojumi bei jo atsiradimu.
Yra pastebėta, kad mitybos sukeltos žarnyno problemos yra dažniausia hemorojaus priežastis. Taigi norėdami išvengti šios ligos diagnozės turite vengti vidurius kietinančių maisto produktų. Vietoj jų rinkitės lengvesnį maistą. Visada gerai kvietinės duonos sumuštinius iškeisti į rupios duonos riekę, pusryčiams pasirinkti gerųjų bakterijų turintį jogurtą, taip pat avižų arba linų sėlenas, įvarius javainius. Labai svarbu visais metų laikais vartoti daugiau vaisių ir daržovių, ypač šviežių.
Sveikai maitinantis nepamirškite ir savo organizmo papildyti reikiamu kiekiu vandens. Net ir menkiausias skysčių nepriteklius gali paskatinti organizmo disbalansą. Suprantama, kad tuomet, kai šilta ir už lango šviečia saulė vandenį geriame žymiai dažniau, bet jo nepamirškite ir žiemą, pavasarį bei rudenį.
Kuo daugiau judėsite bei aktyviai gyvensite, tuo Jūsų kūnas bei organizmas Jums greičiau padėkos. Jums gali padėti tiek pasivažinėjimas dviračiu, tiek ir plaukimas baseine ar tiesiog paprasčiausias pasivaikščiojimas. Šiais paprastais bei visiems puikiai pažįstamais judėjimo būdais labiau sutvirtinsite pilvo raumenis, suaktyvinsite kraujotaką bei stiprinsite savo organizmą, todėl reguliariau tuštinsitės ir sumažinsite tikimybę, kad jus kankins hemorojus. Judėti yra itin svarbu sėdimą darbą dirbantiems asmenims. Būtinai darykite darbo metu nuolatines pertraukėles bei pasimankštinkite.
Dar viena prevencinė hemorojaus priemonė yra ne per ilgas sėdėjimas tualete. Turėkite omeny, jog ilgiau nei įprasta sėdint ant unitazo sėdmenys nusvyra žemyn ir padidėja spaudimas išangės audiniams, į kuriuos suteka kraujas, dėl to ir hemorojaus mazgai patinsta daugiau, nei įprasta. Tualete pamirškite visas skaitomas knygas bei išmaniuosius telefonus.
Išvardintus metodus pabandę ir nesulaukę reikiamų rezultatų dar žmonės mėgina griebtis medikamentų. Tai dažniausiai būna žvakutės, geliai, kremai bei specialūs tepalai. Jei ir tai nepadeda arba problemą išsprendžia tik laikinai, tuomet jau laikas yra kreiptis į specialistus. Gaila, kad šio žingsnio, t.y. kreipimosi į medikus, žmonės nesiima pirmiausiai. Taip yra dėl nedrąsos, nemalonumo bei didžiulės baimės. Jei tik visa tai atmesite ir suprasite, kad hemorojus yra labai rimtas dalykas, tai tikrai nebijosite ir drąsiai kreipsitės pagalbos.