Hemorojaus gydymas namuose: kokių priemonių imtis ir kada kreiptis į gydytojus?

Autorių nuotr.
Hemorojus – nemaloni problema, apie kurią daugelis pacientų vengia kalbėti. Vis dėlto hemorojaus gydymas yra būtinas, priešingu atveju pacientus kamuoja stiprūs skausmai, sunkus tuštinimasis, gali kilti uždegimas ir komplikacijos. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip nuo šio negalavimo kenčiantys pacientai patys gali palengvinti savo būklę ir kada metas kreiptis į gydytojus, taip pat kokių prevencinių priemonių galima imtis, norint išvengti šios nemalonios problemos.

Ar hemorojų galima išsigydyti namų sąlygomis?

Susidūrus su lėtiniu hemorojumi, siūlomi keli veiksmingi būdai, galintys sumažinti nemalonius simptomus, tokius kaip kraujavimas iš išangės, skausmas tuštinantis. Visų pirma, rekomenduojama vartoti daug ląstelienos. Vaisiai, daržovės, neskaldyti grūdai padidina išmatų tūrį ir palengvina tuštinimąsi.

Skausmą įveikti gali padėti įvairūs kremai ar žvakutės. Tai vaistiniai preparatai, kurių galima įsigyti vaistinėje be recepto. Nors toks hemorojaus gydymas nesprendžia problemos, tačiau padeda numalšinti nemalonius simptomus.

Taip pat rekomenduojama ir šilta vonia. Išangės sritį reikėtų prausti du ar tris kartus per dieną, švariu šiltu vandeniu apie dešimt minučių. Tai padės išvengti nemalonių simptomų ir skausmo. Jei skausmo įveikti tai nepadeda, galima vartoti ir nuskausminamuosius vaistus.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jei minėti metodai nepadeda ir per savaitę gydantis namuose simptomai nemažėja, reikėtų kreiptis į medikus. Problema nemaloni, tačiau nereikėtų baimintis. Šiuolaikinė medicina užtikrina, kad hemorojaus gydymas pacientams keltų kuo mažiau streso ir diskomforto.

Hemorojaus gydymui taikomi keli veiksmingi metodai. Priklausomai nuo hemorojaus laipsnio, dėl tinkamiausio gydymo sprendžia gydytojas. Vienas paprasčiausių metodų yra ligatūra – hemorojaus gydymas naudojant specialius žiedus, kurie dedami ant hemorojaus mazgų ir sustabdo kraujotaką juose. Šis gydymas paprastai yra itin greitas ir veiksmingas. Panašus ir skleroterapijos principas, kaip aplink hemorojinį mazgą yra leidžiami specialūs medikamentai, dėl kurių darinys mažėja ir išnyksta.

Kitas efektyvus metodas yra koaguliacija – hemorojaus gydymas lazeriu ar infraraudonaisiais spinduliais. Šis gydymo būdas yra vertinamas dėl nedidelio diskomforto pacientams. Bene sudėtingiausia procedūra yra hemoroidektomija, kai hemorojus yra pašalinamas operacijos metu. Tai konservatyvus hemorojaus gydymas, kuris skiriamas tik retais atvejais.

Kaip išvengti hemorojaus?

Net ir sėkmingas hemorojaus gydymas negarantuoja, kad ilgainiui problema nepasikartos. Dėl to rekomenduojama imtis prevencinių priemonių. Visų pirma, reikia stengtis palaikyti tinkamą išmatų konsistenciją, kad jos galėtų lengvai pasišalinti iš organizmo. Tai padaryti galima į kasdienę mitybą įtraukus daug ląstelienos turinčių produktų, vartojant daugiau skysčių. Taip pat naudingi ir skaidulomis praturtinti maisto papildai.

Rekomenduojama vengti stangintis ir tuštintis skubėti vos tik pajutus tokį norą, nebandyti sulaikyti išmatų ar kvėpavimo tuštinantis. Taip pat reikėtų vengti pernelyg ilgo sėdėjimo tualete, o taip pat ir prie kompiuterio. Jei dirbate sėdimą darbą, darykite pertraukėles ir jų metu pasivaikščiokite, prasimankštinkite. Apskritai, verta pradėti mankštintis – tai bus naudinga ne tik hemorojaus profilaktikai, bet ir bendrai savijautai.