Madinga ir praktiška šuniukų apranga

Madinga ir praktiška šuniukų apranga

Madinga ir praktiška šuniukų apranga

Madingi ir praktiški šuniukų drabužiai vis tvirčiau įeina į daugelio šių keturkojų augintinių šeimininkų kasdienybę. Kuo šiauliečiai rengia savo numylėtinius, kur perka ir kaip siuva, mezga jiems reikiamą aprangą?

Marina OSTAPENKO

marina@skrastas.lt

Dizainerė augintinei pati modeliuoja drabužius

Dizainerė Larisa Kuchalskienė, dukrai dovanojusi Jorkšyrų terjerą Ariadną (Adną), įsigijo ir knygą, pasakojančią apie šuniukams būtinus drabužėlius. Rusų kalba išspausdintas leidinys pasakoja, kad mūsų keturkojams draugams gali būti siuvama trijų rūšių apranga — vasarinė, žieminė ir demisezoninė. Drabužiai taip pat gali būti skirstomi į šventinius, nešiojamus namuose ir kasdienio naudojimo. Šunelio garderobas gali būti naudojamas augintiniu apsaugoti nuo įvairių išorinių veiksnių — lietaus, šalčio, aštrių vinių ar šukių, ant kurių šis gali užminti, arba tiesiog siekiant keturkojį papuošti. Be abejo, skiriasi kostiumai, skirti „berniukams“ ir “mergaitėms“.

Larisa išskyrė keletą savo augintinės drabužėlių, kuriuos įsigijo arba pati sumodeliavo ir pasiuvo Adnai. Pašnekovė akcentavo, kad drabužiais kalytei ėmė rūpintis dėl poreikio, o ne iš paprasto smalsumo: „Šios veislės šuneliai neturi poplaukio, todėl yra itin jautrūs šalčiui, drabužiai juos apsaugo“. Pastebėjusi, kad išmaudyta Adna ima drebėti nuo šalčio, Larisa jai pasiuvo oranžinį natūralios medvilnės chalatėlį su gaubtuvu.

„Stengiuosi, kad ir kiti Adnos drabužiai būtų iš natūralių audinių, to reikalauja jautri šios veislės šunelių oda“, — sakė pašnekovė. Tarp tokių šiltesnių Adnos drabužių yra spalvingi natūralios vilnos rankų darbo megztukai, natūralūs verstos odos kailiniai.

„Tik nepagalvokite, kad mano kalytė rengiama kaip koks super modelis, — juokiasi dizainerė, — tiesiog toks mano darbas. Kartais lieka nebereikalingų smulkių įvairių audinių likučių, jas ir pritaikau Adnos drabužiams. Neabejotinai pasisiūti augintiniui drabužėlius pačiam yra žymiai pigiau nei pirkti specializuotoje gyvūnų parduotuvėje, kur paprasta striukytė mažiausiai kainuoja 100 litų“.

Šuniukų rūbeliai į Šiaulius atkeliauja iš Milano

Konkurso „Mis Šiauliai“ organizatorė Vaida Židonytė augina tris Jorkšyrų terjerus — 7 metų Kempą, 3 metų Oteliją ir pusantrų metų Milą. Jai keturkojų garderobas — būtinybė ir madinga prabanga. “Žinoma, pirmiausia drabužėlių poreikis atsirado dėl šuniukų lepumo: žiemą jiems šalta, vasarą — karšta. Todėl ėmiau rūpintis šiltais drabužėliais šaltam sezonui, o po pernai metais Otelijos gauto saulės smūgio — ir kepuraitėmis nuo saulės vasarą. Mano augintiniai — maži žmogučiai, kuriems reikia ir paltukų, ir batukų, ir kitų drabužėlių“, — sako pašnekovė.

Dabar Vaida savo augintinius rengia lietpaltukais, kailiniais paltukais, jiems auna batukus. Jai svarbi šių drabužių kokybė, stengiasi, kad augintiniai nešiotų natūralių audinių drabužėlius, su kuriais jie nešals žiemą ir nesukais vasarą. Visi drabužiai yra patogūs, juos laiko gumytės, raišteliai, užtrauktukai.

Vaida prisipažįsta, kad jos augintiniai turi tikrai nemažai ne tik įvairių rūbelių, bet ir įvairių kaspinėlių, Svarovskio kristalais puoštų apykaklių su jų vardais, net nuotraukomis. Šių, daugiausia, iš Milano vežamų daiktų kainos ji nenori atskleisti, tačiau neneigia, kad tai — brangus malonumas.

Pašnekovė prisipažįsta, kad jai smagiausia vilkėti to paties audinio striukę, kaip ir šuniukai, mat Milane įsigijo vienodas sau ir dviems augintiniams.

Puošnus Maltos bišonas

Bene vienintelio Šiauliuose tikro dviejų metų Maltos bišono Nicollo (Nikio) šeimininkė Violeta Karlinskienė tikina, kad augintinio drabužėliai jai nėra prabangos dalykas, veikiau — pomėgis. „be to, jei lauke būna prisnigę ir šalta, Nikis šąla, o jo kailis nuo sniego susivelia. Drabužėliai padeda išvengti šių nepatogumų“, — sako moteris.

Violeta yra baigusi dailės studijas, todėl drabužėlius Nikiui kuria ir iš „sportinio intereso“. “Prie vieno megzto kobinezoniuko su gaubtuvu plušėjau apie savaitę. Jį ne tik pati numezgiau iš vilnonių siūlų, bet ir išsiuvinėjau įvairiais karoliukais, gaubtuvą papuošiau audinės kailio gabalėliu“, — šypsosi pašnekovė.

Tarp Nikio drabužėlių galima suskaičiuoti vos keletą vienetų. „Nemanau, kad reikėtų persistengti, rengiant savo keturkojus. Man atrodo, kad šuneliai kuo dažniau turi bėgioti vienplaukiai, be batelių, kepurėlių ir panašių dalykų“, — teigia Violeta.

IŠNAŠA: „Šunelio garderobas gali būti naudojamas augintiniu apsaugoti nuo įvairių išorinių veiksnių — lietaus, šalčio, aštrių vinių ar šukių, ant kurių šis gali užminti, arba tiesiog siekiant papuošti keturkojį“.

PRABANGA: „Mis Šiauliai“ konkurso organizatorė Vaida Židonytė turimus tris Jorkšyro terjerus rengia iš Milano atvežtais, neretai firminiais, pavyzdžiui, “Gucci“ ženklais puoštais drabužėliais.

CHALATAS: Kalytę Adną nuo šalčio po maudynių saugo medvilninis chalatėlis.

KEPURĖ: Natūralaus versto kailio kepurė šaltą žiemą — šauni išeitis. Adna neprieštarauja būti taip rengiama.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

PUOŠMENA: Nikiui šeimininkės megztas kombinezonas su gaubtuvu — karoliukais ir audinės kailiu padailinta puošmena ir šilta vilnonė apsauga nuo šalčio.

POPONA: Popona Nikiui — patogiausias drabužis.

INTERESAS: Dailės studijas baigusi Violeta Karlinskienė drabužėlius Maltos bišonui Nikiui kuria ir iš „sportinio intereso“.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.