Naujausios
– Mere, atsiliepėte fiksuoto ryšio telefonu – ar tai reiškia, kad esate savo darbo kabinete? Kokiu būdu rajono gyventojų problemas sprendžia kiti Savivaldybės administracijos specialistai?
– Kaip ir numatyta Vyriausybės nutarime, teikiame visas neatidėliotinas paslaugas, susijusias, pavyzdžiui, su žmogaus mirtimi, gimimu, dar kažkuo. Visos kitos neskubios paslaugos – žemės pardavimo, nemokama juristo konsultacija ir panašiai, kurios nėra gyvybiškai svarbios, nėra pirmos būtinybės ir gali palaukti, nėra teikiamos.
Tarkim, jauni žmonės nori tuoktis – tai dokumentai iš jų dabar nebus priimami, o tik suteikiama reikiama informacija, bet žmogui mirus, sutvarkoma viskas, ko reikia šiuo atveju.
Visas sąrašas svarbiųjų paslaugų yra iškabintas prie Savivaldybės durų. Atėjęs žmogus gali pasiskambinti nurodytu telefonu ir susiderinti su skyriaus specialistu ar vedėju. Jei reikia, interesantas yra pasitinkamas, nusivedamas į patalpas ir sutvarkomi reikalingi dokumentai.
Arba gyventojas pakonsultuojamas telefonu. Šiandien iš pat ryto aš pats turėjau daugybę įvairaus pobūdžio skambučių.
Mūsų skyriai yra pasiskirstę darbus – kas dirba kabinete, kas tuo metu – namuose, tačiau be informacijos ir būtinosios pagalbos gyventojai nėra palikti.
Gavau skambučių dėl pirmųjų klasių komplektavimo – kai kurie tėveliai, mokykloms jau pateikę prašymus dėl savo vaikų, norėjo susitikti ir pasikalbėti šiuo klausimu, tačiau susitikimas neįvyks, nes viską, ką būtume kalbėję vienas prieš kitą, pasiaiškinome telefonu.
– Minėjote, kad Savivaldybės patalpose pirmadienį iš pat ryto dirba Ekstremalių situacijų komisijos štabas. Ką ten sprendžiate?
– Štabas dirba nuolat. Tenka spręsti elementarius darbinius klausimus. Pavyzdžiui, kaip nemokamą maitinimą gaunantiems moksleiviams išdalinti maisto paketus, kad būtų kuo mažiau kontakto. Ir tokių darbinių reikalų – krūvos. Juos sprendžiame darbine tvarka.
Taip pat susirinkome visą informaciją, kokia situacija yra rajono ligoninėse, poliklinikose, Savivaldybei pavaldžiose įstaigose ir šią minutę galiu pasakyti, jog kol kas nerimui pagrindo nėra – mūsų įstaigose kol kas tvyro olimpinė ramybė. Nors, be abejo, visa tai gali labai greitai pasikeisti.
Poliklinikos ligoniams teikia visą reikiamą informaciją ir būtinąsias medicinines paslaugas.
Vietiniai autobusai kursuoja vasaros maršrutu, kai mokiniams būna atostogos. Visa reikiama informacija apie jų važiavimo grafikus yra Savivaldybės tinklalapyje.
Teiraujamasi, ar bus vežamos šiukšlės – be abejo, bus.
– Jei jau kalbėjote su medikais, ar pakankamai rajono sveikatos priežiūros įstaigos turi apsaugos priemonių?
– Paskutinį kartą su medicinos įstaigų vadovais kalbėjomės penktadienį. Visos įstaigos yra apsirūpinusios būtinomis apsaugos priemonėmis.
Dalį apsaugos priemonių pasidalijome su rajono Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, kuri turėjo ir turi respiratorių rezervą.
Bet jau ir tiekime galima rasti ir respiratorių, ir dezinfekcinio skysčio – norisi tikėti, kad viskas stoja į savo vietas.
Jei būtų iškvietimas pas ligonį, vienam ekipažui – vairuotojui ir dviem lydintiems asmenims – būtų reikalingi trys komplektai apsaugos priemonių. Visi greitosios pagalbos ekipažai yra tuo aprūpinti ir ne po vieną porą.
– Radviliškiečius neramina, ar teks tėvams mokėti už darželius, kai vaikai nėra vedami į juos?
– Tikrai nereikės mokėti. Rajone karantino metu nedirba nė vienas vaikų lopšelis–darželis. Penktadienį buvo atlikta medicinos įstaigų apklausa. Teiravomės, ar yra poreikis atidaryti bent vieną grupę medikų vaikams, tačiau tokio poreikio nebuvo.
– Kaip reikiamas paslaugas gaus vieniši, savimi pasirūpinti negalintys senukai, neįgalieji?
– Būtinoji pagalba – maisto, vaistų parūpinimas ir kita yra teikiama. Kirpimo, masažų ir kitos nebūtinos paslaugos karantino metu nebus teikiamos.
Globos namai, šeimynos gyvena kaip gyvenusios, tik, kaip ir visiems, yra apribotas judėjimas.
– Ruošiatės kovo 26 dieną įvyksiančiam rajono Tarybos posėdžiui. Kaip jis vyks, ar bus transliuojamas viešai?
– Visa medžiaga Tarybos nariams jau išsiuntinėta. Yra parengta speciali lentelė, kur jie galės teikti pasiūlymus bei klausti. Jei kas neaišku, Tarybos nariai galės klausti sprendimo projekto rengėjų.
Dėl paties posėdžio šiandien dar ankstoka kalbėti. Tai gali būti derinama su Vyriausybės atstovu. Jei bus teisėta rašytinė procedūra, gal ji tokia ir bus.
Jei bus besąlygiškai svarbių klausimų, tada kviesime Tarybos narius, bet tai bus tik keli patys svarbiausi klausimai.
Švietimo, medicinos įstaigų vadovų ataskaitos „gyvai“ svarstomos nebus – jas galima ir atidėti, o svarbiausius klausimus, ko gero, svarstysime Kultūros centro didžiojoje salėje, kur bus išlaikyti reikiami atstumai.
Posėdžio transliacija nėra būtina jo sąlyga, tad jos ten ir nebus.
Tiesiog visi turime suprasti, kad dirbti tenka ir teks ypatingomis sąlygomis. Taip ir dirbsime.