Naujausios
Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto Teisinių žinių fakulteto klausytojai gilino teisines žinias Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose. Šįkart senjorai domėjosi, kokia atsakomybė yra vairuotojui, kuris prie vairo sėda neblaivus, kita tema – vaikų apklausos teisme. Su svečiais susitiko Šiaulių rūmų teisėjas Martynas Galvičius ir psichologė Vaida Lisienė.
M. Galvičius per susitikimą su senjorais sakė, kad yra žmonių, kuriems negalioja visuomenės elgesio taisyklės, tuomet ir griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas – neatgraso už vairavimą esant neblaiviam.
Per susitikimą senjorus labiausiai nustebino tai, kad, esant didesniam nei pusantros promilės girtumui, vairuotojui gresia ne tik bausmė (bauda, areštas ar laisvės atėmimas), bet ir baudžiamojo poveikio priemonės: draudimas vairuoti numatytą laiką ir nusikaltimo padarymo įrankio, šiuo atveju transporto priemonės, konfiskavimas. Jei asmuo vairuoja ne savo automobilį, tai tuomet transporto priemonės vertę atitinkančių pinigų konfiskavimas.
Mažai žinoma tema Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams – vaikų apklausos teisme. Teismo psichologė V. Lisienė pasakojo apie vykdomas vaikų apklausas civilinėse ir ikiteisminio tyrimo bylose: apie vaikų apklausos taisykles, paruošimą apklausai. Psichologas nepilnamečių ir mažamečių apklausas atlieka teismo specializuotuose vaikų apklausos kambariuose, o teisėjas ir kiti proceso dalyviai stebi apklausą ir pateikia papildomus klausimus iš teismo posėdžių salės per ausinę psichologui. Psichologas perduoda nepilnamečiui klausimą jam suprantama kalba, atitinkančia jo raidą.
Teismo psichologė pasakojo apie darbe kylančius sunkumus, apie iššūkius, su kuriais susiduria šeimos, kai vaikams tenka būti apklaustiems civilinėse bylose. Anot V. Lisienės, dažnai vaikas tampa tarsi įrankiu tėvų nesutarimams spręsti.