Paminėta Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus diena

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Renginio metu Raudonojo Kryžiaus palapinėje savanoriai demonstravo pirmosios pagalbos įgūdžius ir išvykimo kuprinę.

Gegužės 8-ąją Šiaulių Prisikėlimo aikštėje paminėta Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus diena. Ta proga aikštėje iškilmingai iškelta Raudonojo Kryžiaus (RK) vėliava, vyko flešmobas, koncertas.

Prieš vidurdienį Raudonojo Kryžiaus simbolika pasipuošę šiauliečiai rinkosi į centrinę Prisikėlimo aikštę kartu iškilmingai paminėti tarptautinės organizacijos dienos. Kartu su jais šventė ir organizacijos socialiniai partneriai – pareigūnai, socialiniai darbuotojai, verslo ir valdžios atstovai. Aikštės pakraštyje buvo įsikūrusi Raudonojo Kryžiaus palapinė, joje savanoriai demonstravo pirmosios pagalbos įgūdžius ir išvykimo kuprinę.

Organizacijos Šiaulių skyriaus vadovė Aistė Žalevičienė pakvietė susirinkusius dalyvauti akcijoje – suformuoti šios organizacijos simbolį – raudoną kryžių. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos auklėtiniai dovanojo šventinę muzikinę programą.

Nors Raudonojo Kryžiaus Šiaulių skyriaus veikla pastaruoju metu ypač matoma ir efektyvi, Savivaldybės vadovai šios organizacijos šventėje nepasirodė.

Skambant muzikiniam kūriniui, Prisikėlimo aikštėje iškelta Raudonojo Kryžiaus vėliava.

Raudonojo Kryžiaus dienai skirti renginiai vyksta iki penktadienio. Ketvirtadienį vyko žiniasklaidos pusryčiai ir diskusija, taip pat šios organizacijos rėmėjų susitikimas. Penktadienį prasideda Raudonojo Kryžiaus simbolinis vėliavos nešimas per Lietuvą. Iš 6 didžiųjų miestų išjudės Raudonojo Kryžiaus ekipažai, nešdami RK vėliavą per regioną, visose savivaldybėse numatyti trumpi susitikimai su merais ir seniūnais.

Šiaulių ekipažo tikslas – aplankyti visą Šiaulių regioną, Telšius ir Mažeikius ir perduoti savivaldybių vadovams simbolį – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vėliavą.

Tarptautinė sužeistųjų pagalbos tarnyba buvo įkurta 1863 metais ir rūpinosi sužeistaisiais kare. Vėliau tarnybos veikla apėmė ir platesnę visuomenės dalį. Tai Raudonojo Kryžiaus judėjimo pradžia.

1906 metais Osmanų imperijoje įkurta Raudonojo Pusmėnulio organizacija, kuri yra Raudonojo Kryžiaus analogas musulmonų šalyse.

Ir Raudonojo Kryžiaus, ir Raudonojo Pusmėnulio organizacijos pavaldžios Tarptautiniam komitetui, kurio būstinė įkurta Ženevoje.

Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio organizacijos vienija daugiau nei 400 milijonų žmonių iš 175 pasaulio šalių.