Naujausios
Priimtos mokestinės lengvatos
Rajono Tarybos sprendimu, karantino laikotarpiu ir vieną mėnesį po karantino nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių mokėtojai bus atleisti nuo šių mokesčių už Radviliškio rajone esantį privačios nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą ir žemės sklypus, kur yra vykdoma tam tikra veikla.
Politikai nusprendė, jog nurodytų mokesčių nereikės mokėti tiems subjektams, kurie dėl paskelbto karantino turėjo sustabdyti savo vykdomas veiklas.
Lengvatos nustatytos vykdantiems kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatingumo paslaugų, prekybos centrų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, grožio paslaugų teikimo, parduotuvių veiklas.
Tiems, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, taip pat maisto turgavietėms, nurodytus mokesčius mokėti reikės.
Šių veiklų vykdytojai nurodytam laikotarpiui bus atleisti ir nuo nuomos mokesčio už valstybinės žemės nuomą.
Nuo nuomos mokesčio šiam laikotarpiui bus atleisti ir rajono Savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir jame esančio inventoriaus nuomininkai (naudotojai), vykdantys aukščiau nurodytas veiklas.
Priimtos mokesčių lengvatos nebus taikomos tiems mokesčių mokėtojams, kuriems karantino laikotarpiu nuomojamų patalpų nuomininkas (subnuomininkas) sumokės nekilnojamojo turto mokestį, kurio mokėjimo prievolė nustatyta pastatų ir patalpų nuomos (subnuomos) sutartyje, bei nuomos mokestį.
Lengvatos negalios ir turintiems nesumokėtų skolų Valstybinei mokesčių inspekcijai, „Sodrai“ ar Savivaldybės biudžetui.
Subjektai lengvatų neturės ir tuo atveju, jei iki šių metų kovo 16 dienos Savivaldybės nekilnojamojo turto nuomos sutartis nebuvo įregistruota Nekilnojamojo turto registre ar nuomininkas turėjo įsiskolinimą už jam priskaičiuotus nuompinigius ir kitus nuomos sutartyje nurodytus mokesčius.
Lengvatos nenumatytos ir tiems subjektams, kurie karantino metu iš dalies vykdė sprendime nurodytas veiklas (taikoma tik Savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir jame esančio inventoriaus nuomos mokesčiui).
Prognozuojami biudžeto nuostoliai
Savivaldybės administracijos teigimu, jos pasiūlytas ir parengtas sprendimas priimtas, siekiant sumažinti mokestinę naštą sąžiningiems, skolų neturintiems ir mokesčius mokantiems verslininkams.
Kiek dėl šių lengvatų į rajono biudžetą nepateks pajamų, Savivaldybės finansininkai kol kas pasakyti negali jau vien dėl to, kad neaišku, kiek laiko truks karantinas ir kokiu mastu dėl jo strigs įmonių veikla.
Anot Savivaldybės specialistų, prognozuojama, kad vieno mėnesio išvardintų mokesčių dydžio lengvata visiems iki šiol mokesčius mokėjusiems fiziniams ar juridiniams asmenims siektų apie 63,3 tūkstančio eurų.
Finansų skyriaus vedėjos pavaduotojos Linos Baškevičienės paskaičiavimais, Radviliškio rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto ir jame esančio inventoriaus nuomos mokestis per mėnesį sudaro 5 tūkstančius eurų, nekilnojamojo turto mokestis – 45 tūkstančius eurų (per 2019 metus iš juridinių ir fizinių asmenų surinkta 541,5 tūkstančio eurų).
Susiklosčius nepalankiai koronaviruso infekcijos situacijai, per mėnesį bus negauta 2,3 tūkstančio eurų žemės mokesčio (komercinės, pramonės bei sandėliavimo paskirties žemei yra nustatytas 0,8 procento (nuo žemės vertės) žemės mokesčio tarifas).
Radviliškio rajone yra 312,95 hektaro komercinės, pramonės bei sandėliavimo paskirties žemės (fizinių ir juridinių vienetų), kurios vertė pagal 2018 metų registrų centro duomenis yra 3,45 milijono eurų.
Pajamų iš šios paskirties žemės gaunama apie 28 tūkstančio eurų, žemės nuomos mokesčio – 11 tūkstančių eurų (žemės nuomos mokesčio iš komercinės, pramonės bei sandėliavimo paskirties žemės per metus surenkama apie 130 tūkstančių eurų).
Įsivėlė į interesų konfliktą?
Tarybos posėdyje svarstant lengvatas verslui, nuo šio klausimo svarstymo nusišalinęs Radviliškio verslininkų asociacijos vadovas, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius posėdyje vis tik pasisakė, kolegoms primindamas asociacijos pateiktus pasiūlymus dėl galimų lengvatų.
Tai, kad visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ vadovas G. Lipnevičius taip galėjo įsivelti į viešųjų ir privačių interesų konfliktą, jam tuoj pat priminė „valstietis“ Jonas Povilaitis. Jo manymu, tą turėtų išsiaiškinti Etikos komisija.
J. Povilaičiui kilo abejonių ir dėl to, ar lengvatų prašantys verslininkai nepatirs biurokratinių kliūčių?
Rajono meras Antanas Čepononis patikino, jog administracijos rengiamoje nustatytų lengvatų taikymo tvarkoje bus stengiamasi, kad biurokratinė našta būtų kuo mažesnė.
„Darbietė“ Zita Žvikienė pasitikslino, ar šios lengvatos rajono verslininkams nebus vienintelės, nes pastarosios, anot jos, verslui yra per maža parama.
Mero teigimu, šis sprendimas yra pirmas, tačiau ne paskutinis. Esą šiuo metu tebelaukiama verslo atstovų pasiūlymų.