„Mano BŪSTAS“ atskleidžia: kurios telefonspynės tarnauja ilgiau?

 

Dažnas daugiabutis turi telefonspynes, kurios atlieka svarbų vaidmenį suteikiant saugumo jausmą. Esti ir mygtukinių, ir sensorinių telefonspynių, tačiau kurios iš jų – ilgaamžiškesnės?

Daugiabučius namus administruojančios „Mano BŪSTO“ įmonės atstovai pabrėžia, kad aplinkos veiksniai turi didelės įtakos sklandžiam telefonspynių veikimui, tačiau yra ir kitų faktorių, dėl kurių laiptinės „sargas“ gali dažniau gesti.

Įmonė skaičiuoja, kad per metus sulaukia apie 500 prašymų sutvarkyti arba pakeisti sugedusias laiptinės durų telefonspynes.

Gražios, bet ne visada patikimos

„Telefonspynės dažnai būna veikiamos orų, tad svarbu, kad jos turėtų apsaugą nuo kritulių ir būtų tinkamai sumontuotos, t. y. tinkamai išvedžioti laidai ir pasirinkti tinkami atstumai nuo valdymo bloko. Nors jos dažnai genda paveiktos orų, tačiau žmonės ir patys jų nesaugo, atidarinėja su kojomis, o ypatingai tokį būdą mėgstą į daugiabutį užsukę kurjeriai”, – pastebi „Mano BŪSTO“ atstovai.

Nors dabartiniais laikais, kai siekiama minimalizmo, dažniausiai į namus montuojamos sensorinės telefonspynės, tačiau jos, nors ir dailesnės, bet yra jautresnės išorės veiksniams.

„Yra kelių tipų sensorinės telefonspynės. Tos, kurios veikia infraraudonųjų spindulių pagalba, ir tos, kurios veikia su vadinama „touch“ sistema ir abi jos imlios gedimams. Infraraudonaisiais spinduliais veikiančios telefonspynės bijo tiesioginių saulės spindulių, purvo ir pan. Šviečiant saulei, tarsi užsidengia tas infraraudonasis spindulys ir telefonspynė įsivaizduoja, kad tuo metu yra daug pirštų pridėta ir tada ji nefunkcionuoja“, – pasakoja ekspertai.

Remontuoti ar keisti nauja?

Nors sumontavus sensorinę telefonspynę ji ne tik gražiai atrodo, bet ir puikiai veikia, tačiau kai pradeda kartotis gedimai, jos neapsimoka remontuoti ir reikia keisti nauja. Mat suremontavus telefonspynę, ji po kelių mėnesių gali vėl sugesti dėl kitų priežasčių: fotodaviklio, stiprintuvo ir pan. gedimų. Tad jei gedimas rimtas, ekspertai pataria rinktis naują telefonspynę, kuriai tuo pačiu galios ir gamintojo garantija.

Alternatyva sensorinėms telefonspynėms yra mygtukinės. Nors pastarosios ir atrodo kaip iš praeities, tačiau jos rečiau genda. Be to, jos labiau pakančios mūsų klimato juostai būdingiems dažnai besikeičiantiems orams.

„Nei viena telefonspynė nėra amžina. Vienos tarnauja ilgiau, kitos imlesnės gedimams, vienas apsimoka remontuoti, o kitų – ne. Tačiau praktiškiausia yra mygtukinė telefonspynė, nes žmonės ar mūvėdami pirštines, ar saulei šviečiant, ar lietuj lijant visada paspaus tą mygtuką“, – patirtimi dalijasi telefonspynes montuojantys atstovai.

Taigi renkantis, kokia telefonspynė geriausia konkrečiam namui, verta atsižvelgti ne tik į įrenginio estetinius ir techninius įmonės parametrus, bet ir galimus išorės veiksnius.

Užs. Nr. 549820