Naujausios
Du Tarybos nariai – „prieš“
Nuotoliniu būdu biudžetą koregavusi Radviliškio rajono Taryba pritarė tam, kad 200-ais tūkstančių eurų būtų sumažinti Socialinės paramos skyriaus asignavimai, skirti socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms, ir ta pačia suma padidinti Savivaldybės administracijos asignavimai koronaviruso pasekmėms likviduoti.
Tokį Savivaldybės administracijos parengtą sprendimo projektą palaikė visi Tarybos nariai, išskyrus du opozicijai priklausančius visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovus.
Kiti opozicijoje esantys rajono politikai balsavo už parengtąjį sprendimo projektą, o rajono socialdemokratų lyderis Kazimieras Račkauskis netgi suabejojo: gal tų lėšų reikėtų ir daugiau, jeigu tik būtų užtikrinta, „kad tos lėšos nenuvažiuos į Tarybos narių ir administracijos vadovų giminių įmones“.
Visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ vedlio Gedimino Lipnevičiaus neįtikino nei mero Antano Čepononio, nei Finansų skyriaus vedėjos Ritos Chlebauskienės patikinimas, kad socialiai remtini rajono gyventojai dėl to nenukentės.
„Rajone socialinėms paslaugoms planuota 3,1 milijono eurų. Per pirmąjį ketvirtį išleista 640 tūkstančių. Tokiu būdu statistiškai per metus gautųsi 2,5 milijono išlaidų. Todėl ir galime laikinai naudoti 200 tūkstančių eurų šiai problemai spręsti.
O po karantino galbūt reikės persvarstyti ir visą biudžetą. Be to, Vyriausybė žada padengti patirtas išlaidas, pateikus turimus dokumentus, kuriuos nurodyta kaupti“, – aiškino finansininkė.
G. Lipnevičiaus finansų specialistės išsakyti argumentai nepaveikė. Pasak jo, jau dabar žmonės netenka darbo, tad lėšų socialinei paramai reikės daugiau ir nežinia, iš kur jų bus gauta antroje metų pusėje.
„Siūlau atsisakyti trečiaeilių projektų, kurie tikrai gali palaukti, ir šitas lėšas panaudoti viruso fondui“, – siūlė G. Lipnevičius.
Meras: „Prisiimu atsakomybę“
Mero A. Čepononio teigimu, pirmojo ketvirčio poreikiai pinigine prasme visada būna didžiausi, nes šiais mėnesiais būna didžiausias nedarbas, mokamos šilumos kompensacijos. Ir net jei rajone bankrutuotų kokia įmonė, jos darbuotojai, anot mero, pusę metų į Savivaldybę nesikreiptų, nes gautų išmokas iš Užimtumo tarnybos. O vėliau, jei prireiktų, galėtų būti peržiūrėtas ir biudžetas.
„Prisiimu asmeninę ir politinę atsakomybę: visos pašalpos ir visi pinigai, reikalingi socialinėms reikmėms, bus išmokėti. Visi piniginiai srautai yra paskaičiuoti. Iš socialiai remtinųjų nebus paimtas nė vienas euras. Šiandien ieškoti kitų finansavimo šaltinių nematau jokio tikslo“, – teigė A. Čepononis.
Anot A. Čepononio, vykdomų projektų bei numatytų darbų, kuriančių pridedamąją vertę, nebus atsisakoma. Esą nebus įsigyjama tik prekių.
Karantino pradžia buvo „nulinė“
Kur, kokioms prekėms ir paslaugoms bus panaudotos ir jau naudojamos koronaviruso fondo lėšos, supažindino materialinio-techninio aprūpinimo grupės vadovu paskirtas Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius.
Jis pripažino: paskelbus karantiną, rajonas jį sutiko visiškai nepasiruošęs, „nuliniame variante“. Esą todėl pirmiausia teko kreiptis į vietinius verslininkus ir su jais tartis, kad šie geranoriškai pasidalinti turimu apsaugos priemonių rezervu, nes kitur tuo metu apsaugos priemonių nebuvo.
Vakar spaudos konferencijoje pateiktais duomenimis, iki balandžio 10 dienos Savivaldybė apsaugos ir kontrolės priemonėms jau yra išleidusi 110,5 tūkstančio eurų.
„Tačiau ne visų prekių yra sulaukta. Du trečdaliai prekių atkeliaus balandžio mėnesį. Dauguma tiekėjų reikalavo pinigų iš anksto. Net jau sumokėjus didžiąją dalį pinigų, ateidavo atsakymas, kad pabrango pervežimas lėktuvais. Visos prekės mus pasieks iš Kinijos.
Mes planuojame lėšas ir tolesniam laikotarpiui. Juk pasibaigus karantinui, reikės dezinfekuoti ir mokymo įstaigas“, – vardijo A. Juozapavičius.
Paviešintas turimas rezervas
Balandžio 9-ąją Savivaldybė visuomenei pristatė statistinių duomenų žemėlapį, kuriame, be kitko, pateikta ir informacija apie Savivaldybėje bei gydymo įstaigose sukauptas asmens apsaugos priemones, jų kasdienį poreikį.
Pagal paskelbtąją informaciją, balandžio 10 dieną rezerve buvo sukaupta per 36,2 tūkstančio vienkartinių kaukių, per 9,7 tūkstančio respiratorių FFP2, 197 respiratoriai FFP3, 17,9 tūkstančio vienkartinių pirštinių, 829 veido skydai, per 2 tūkstančius apsauginių akinių, per 2,9 tūkstančio kombinezonų su gobtuvais, 4,3 tūkstančio antbačių, apie 1,6 tūkstančio vienkartinių chalatų, 2,2 tūkstančio vienkartinių kepurių, apie 1,2 tūkstančio litrų rankų dezinkefcinio skysčio, 159 litrai paviršių dezinfekcinio skysčio.
Užsakyta, bet dar negauta 420 COVID-19 greitųjų testų, dar negauti 2 plaučių ventiliacijos aparatai. Pastaruosius gavus, rajono sveikatos priežiūros įstaigose iš viso bus 7 tokie aparatai.
Į rajoną iš užsienio atvyko 92 asmenys, 32 asmenys izoliuojasi savo namuose.
Savivaldybė yra parengusi keturias karantinavimosi vietas su 172 lovomis. Šiuo metu yra laisvos 162 lovos.
Du rajono gyventojai jau yra pasveikę nuo koronaviruso.