Ar asmenukė tinkama jūsų CV?

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
„Pademonstruoti naujausių kolekcijų drabužius ar papuošalus turėsite kitų vietų ir galimybių. Dėmesį koncentruokite į savo veidą ir akis“, – sako darbo atrankų specialistė Diana Blažaitienė.
Kokią nuotrauką įkelti į savo CV? Kaip atkreipti darbdavio dėmesį? Su tokia dilema susiduria darbo ieškantys kandidatai. Dažnam kyla klausimas, ką daryti, jei neturiu tinkamos nuotraukos. Kokią nuotrauką iš asmeninio archyvo rinktis? Juk šeimos aplinka ar nuotraukos iš kelionių ir laisvalaikio nereprezentuoja kandidato patirties. Ar samdyti profesionalų fotografą, o gal galima tiesiog išmaniuoju telefonu pasidaryti asmenukę?

Ar tokia nuotrauka tinkama prisistatyti darbdaviui? Ką apie tai mano tarptautinės personalo valdymo ir atrankų kompanijos „Soprana Personnel International“ vadovė Diana Blažaitienė?

„Tinkamai padaryta asmenukė – vienas iš būdų išsiskirti ir suintriguoti darbdavį, parodyti, kokia charizmatiška asmenybė Jūs esate. Tokiu būdu galite suasmeninti savo gyvenimo aprašymą ir atskleisti, kad esate „tobulas žmogus darbui“, – patarimais dalinasi atrankų ekspertė.

Štai keli dalykai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį, norint sukurti tinkamą asmenukės vaizdą.

1. Įsitikinkite, ar pakankamai geras apšvietimas ir patrauklus fonas.

Apšvietimas yra vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuo reikia pasirūpinti. Geriausia yra natūrali dienos šviesa, todėl atsistokite prie didžiausio lango, kad šviesa sklistų tiesiai į veidą. Pasirūpinkite, kad už Jūsų nebūtų netvarkingai išmėtytų daiktų, drabužių, chaoso ar kitokios blaškančios dėmesį aplinkos. Fonas turi būti kiek įmanoma labiau sterilus ar dalykinis.

2. Dėvėkite tinkamus dalykinius drabužius.

Kadangi asmenukė bus skirta naudoti CV ar internetiniame profilyje, pavyzdžiui, „LinkedIn“, turite atrodyti profesionaliai. Netinka suknelės ar palaidinės su petnešėlėmis, atvira krūtine, sportiniai marškinėliai ar kiti laisvalaikio drabužiai. Pagalvokite apie vienspalvius – juodos, tamsiai raudonos ar baltos spalvos drabužius ir paprastus aksesuarus. Dabar ne laikas demonstruoti savo naujus 5 colių kabančius, žvilgančius varveklio auskarus. Juk pretenduojate ne į modelius ar super žvaigždes, neieškote naujų pažinčių. Jūsų apranga turi suteikti pasitikėjimo Jumis kaip specialiste ar ekspertu, savo srities žinovu. Pademonstruoti naujausių kolekcijų drabužius ar papuošalus turėsite kitų vietų ir galimybių. Dėmesį koncentruokite į savo veidą ir akis. Juk sakoma, kad akys – langai į jūsų sielą.

3. Plaukai ir makiažas: nepersistenkite, būkite savimi.

Profesionalios asmenukės esmė yra parodyti savo VEIDĄ, todėl įsitikinkite, kad jūsų plaukai išplauti, tvarkingai sušukuoti, nesusivėlę. O kalbant apie makiažą, mažiau reiškia daugiau. Nors jūsų naujasis turkio spalvos akių pieštukas yra nuostabus penktadienio vakarui su merginomis, tai nėra idealus pasirinkimas šia proga. Be to, geriausia fotografuotis iškart, kai tik pasidarėte kuklų makiažą ir susitvarkėte plaukus, tuomet atrodysite gaiviai ir jausitės gerai.

4. Parodykite tikras emocijas savo natūralia šypsena.

Pirmiausia paklauskite savęs, kokią žinutę bandote perduoti savo potencialiam darbdaviui. Patikimumą, rimtumą ar savo grožį? Eksperimentuokite priešais veidrodį, kad pamatytumėte, kaip atrodote natūraliausiai. Venkite klišių: nebandykite atrodyti niūrūs ar juokingi; išlaikykite natūralumą ir atsipalaiduokite. Paskui asmenuke pasidalykite su keliais artimais draugais, paklauskite jų nuomonės, nes visada gera gauti sąžiningų (ne tik mandagių!) atsiliepimų.

5. Nenaudokite sudėtingų filtrų.

Jei norite, kad potencialus darbdavys jus atpažintų pokalbio metu, nepridėkite prie savo portreto keturių filtrų sluoksnių ir suliejimo efektų. Nors filtrai teikia daug džiaugsmo, jie dažniausiai per daug pabrėžia kai kuriuos vaizdo elementus ir dažnai gali sukurti netikrumo iliuziją. Viena galima išimtis – nespalvotas filtras, jei nuspręsite neskelbti spalvotos nuotraukos. Būkime sąžiningi, nėra nieko labiau glostančio, kaip nespalvotas filtras!

„Paskutiniai svarbiausi akcentai – venkite pernelyg seksualių nuotraukų ir nedarykite jokių ančiukų lūpų šypsenų! Kartais darbdaviai gauna tokių nuotraukų, kad neturi kur dėti akių“, – šypsosi „Soprana Personnel International“ vadovė D. Blažaitienė