Kur apsiprekina meras Artūras?

Šiuo metu Lietuvoje plačiausiai bei išsamiausiai aptarinėjami COVID-19 viruso sukeltos pasekmės, juokingai maži gaunamos vakcinos kiekiai ir kur ar kada lankėsi valdžios žmonės.

Seimo narė Agnė Širinskienė buvo nubausta, nes „praplėtė“ policijos suteikto leidimo ribas. Moteris, prisipildžiusi automobilio degalų baką, šoktelėjo 10–15 kilometrų į kaimyninėje savivaldybėje esančią parduotuvę nupirkti maisto savo rizikos grupei priklausančiam vyrui. Nenoriu tikėti, kad pandemija tiek įsisiautėjo, kad sutraiškė valdžios galias savo rankose turinčių pareigūnų paprastą, žmogišką nuovoką – privalu pasirūpinti silpnesniu bendruomenės nariu arba bent netrukdyti kitiems to padaryti. Gal Angelus sargus ruošiančiose mokyklose derėtų programas papildyti bent vienu sakiniu: „Alkaną – papenėk.“

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen laisvu nuo darbo metu nutarė užsukti į „KristiAną“. Ji – moteris, mama, žmona, pagaliau, pagal hierarchiją – antras žmogus valstybėje. Privalu gerai atrodyti, kad mažiau šios vadovės veide įžvelgtume nuovargio ir aršiojo viruso paliktų pėdsakų.

Pirmininkės pasivaikščiojimas po parduotuves man pataisė nuotaiką ir kilo klausimas, ar ją lydintys apsauginiai irgi prekinasi šventėms? Ir dar. Ar minėtoje parduotuvėje pardavinėja kokius nors maisto produktus, kad ji veikia? O gal į ją įleidžiamas tik spec.kontingentas? Na, kad į šiuos klausimus atsakytum, reikia tapti Seimo pirmininku.

Neliko nepastebėta ir Lietuvos Prezidento šeima. „1,92 cm grožio“. Tautoje jau prigijo tokia G. Nausėdos pravardė. Jo studentė duktė iš Vokietijos grįžo pas tėvus. Katalikiška šeima laikosi tradicijų ir stengiasi bent Kūčių vakarienei bei šv. Kalėdoms susiburti drauge. Daug lietuvių iš ES valstybių ir Anglijos grįžo namo, tačiau nepastebėtai praslysti nepavyko tik prezidentinei merginai.

Žinoma, Nausėdaitė galėjo švęsti viena. Tuomet gal taip šiurpiai neskambėtų apibūdinimas – „vienišos senukų Kalėdos“. Sakytume, pandemijų metu nuo vienatvės ir jauni neapsaugoti.

Kodėl šiomis temomis rašau? Stebina, kad, jas aptariant, nė į vieną nepažvelgta iš žmogiškumo pozicijų. Visi trys paminėti atvejai tokie gyvenimiški, tačiau supratimas ir vertinimas – biurokratiškas. Prisipažinsiu, kad, perskaičiusi apie A.Širinskienės, V.Čmilytės-Nielsen apsipirkinėjimus bei Nausėdų dukros grįžimą į namus, peržvelgiau komentarus. Dominavo aiški nuomonė, jei jiems galima, tai kodėl mums, paprastiems mirtingiesiems, draudžiama? Ar buvo neišvengiami šie išrinktųjų žygiai?

Vėliau bando tie „ne valdžios“ žmonės prasmukti pro policijos užkardas. Šąla kelias paras pareigūnai, kad pateiktų ataskaitas, kiek, kokių negeriečių kelyje apgręžė, kiek piniginėmis baudomis nubaudė. Šia statistika žongliruoja naujai iškepta Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, turėdama dar vieną progą pademonstruoti naują kostiumėlį ar suknelę.

Draudimai, represijos, nežmoniškos baudos iššaukia pasipriešinimą. Vis dažniau susimąstau, argi neįmanoma susitarti. O gal Lietuvoje nebeliko autoriteto, kuris pasakytų: „Žmonės, būkime žmonės. Saugokime vieni kitus.“

Biurokratizmas, nenuoširdumas, vienas kito „ėdimas“ pusryčiams, pietums ir vakarienei taip išaugo, kad greitai nebesutiksime nė vieno doro, nuoširdaus valdžios žmogaus ir supratingo pavaldinio, kurie be bausmių ir vienas kito kritikos sutartų, kas šiuo metu geriausia Tautai ir Tėvynei.

Tiesa, kurgi prekinasi Šiaulių meras? Gal jis sotus gėrėjimusi gražiausia Lietuvoje egle? Kas belieka, kai natūralius medžius iki begalybės išnaikino? Tenka džiaugtis karkasinėmis puošmenomis.

...o žinote, kas mane šiuo metu neramina? Jau greitai reikės rašyti naują datą – 2021-ieji. Įsiminti naująją skaičių kombinaciją kiekvienų metų pradžioje būtų lengviau ir tai pavyktų daug greičiau, jei mažiau gąsdinimų ir grasinimų viešojoje erdvėje lietųsi.

Visos ligos nuo nervų, – postringauja mūsų išmintinga Tauta. Todėl nesilpninkime visuomenės psichologinio imuniteto!