Ar verta rinktis naudotas žiemines padangas?

Pixabay.com nuotr.
padangos
Jeigu kas nors užduotų klausimą: kas geriau – naudotos ar naujos padangos? Turbūt net nedvejodami pasirinktumėte antrą variantą. Tačiau tai ne visada yra tiesa. Padangos kokybė nėra priklausoma vien tik nuo jos amžiaus – ne visi gamintojai gamyboje naudoja vienodas technologijas, todėl ir kokybė skiriasi.

Žiemą ne tik laikas pasirūpinti, kad automobilyje būtų galingos automagnetolos, paruoštos kalėdinei muzikai, o radiatorius - ilgoms jaukioms kelionėms, bet ir automobilio padangomis.

Prieš keletą metų naudotos žieminės padangos buvo labai populiarus taupymo būdas – jų kainos būdavo kelis kartus mažesnės nei naujų. Tačiau dar visai neseniai Lietuvoje stipriai išpopuliarėjo naujos padangos iš Kinijos – tai tapo puikia galimybe sutaupyti ir vis tiek pirkti naują prekę. Taigi, ar tikrai vis dar apsimoka pirkti naudotas žiemines padangas? Ir ar tikrai „taupus moka dukart“?

Naujos padangos

Atsižvelgiant į padangos tipą ir gamintoją, viena nauja padanga gali kainuoti tiek 30, tiek 500 eurų. Brangios padangos iš tiesų yra puikios – jas gamina tokios įmonės, kaip Michelin, Goodyear ir t.t. Šios kompanijos gamina padangas daugiau nei 100 metų ir tikrai žino, kaip integruoti naujausias technologijas bei apsaugoti klientus kelyje. Naujos, kokybiškos, pigios padangos taip pat egzistuoja, tad verta pasidomėti ir didelė tikimybė, kad jas rasite.

Pigesnės, apie 20-40 eurų kainuojančios naujos padangos dažniausiai atkeliauja iš Kinijos. Kai kurie šios šalies gamintojai iš tiesų siūlo kokybišką ir puikiai Lietuvos keliuose eksploatuojamiems automobiliams tinkančią produkciją, tačiau problema yra tame, kad yra nemažai gamintojų, kurių siūlomos padangos yra labai prastos kokybės. Pavyzdžiui, pasitaiko net ir tokių atvejų, kai kokybiška guma sudaro tik keletą procentų padangos – jai nusidėvėjus, valdymo savybės stipriai suprastėja. Siekiant išvengti tokios produkcijos, rekomenduojama padangas pirkti tik gerai žinomose parduotuvėse.

Naudotos padangos

Naudotų padangų pirkimas nėra toks nuodėmingas, kaip kad dažnai yra manoma. Jeigu, pavyzdžiui, lyginsite naują 20 eurų kainuojančią padangą iš Kinijos ir dėvėtą Toyo gamintojo padangą, tai iš tiesų saugiau rinktis būtų naudotą, ypač jeigu naujos padangos gamintojas yra mažai žinomas arba visai negirdėtas.

Tačiau pirkdami naudotas padangas, jūs niekada nežinote, kaip su jomis elgėsi ankstesnis savininkas – tai yra didžiausia problema. Negana to, padangų gamintojai neretai pabrėžia, kad jų produkcija yra tinkama eksploatavimui tik 5 metus po pagaminimo. Jeigu padangos yra senesnės, jų guma palaipsniui kietėja, nebeatlaiko aukštų temperatūrų ir nebegali užtikrinti tinkamo sukibimo su kelio danga. Todėl atkreipkite dėmesį į padangos pagaminimo datą – ji visada ant padangos krašto pažymėta keturiais skaitmenimis.

padangos
 Pixabay.com nuotr.

Svarbiausi aspektai renkantis padangas

Pirmas dalykas, kurį turi žinoti kiekvienas vairuotojas, yra padangų matmenys. Šiomis dienomis automobiliai dažniausiai eksploatuojami su R16-R18 dydžio ratlankiais, tačiau padangų plotis ir aukštis skiriasi pagal automobilio tipą – matmenis reikėtų rinktis atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas. Nesvarbu, ar jus domina naudotos, ar naujos žieminės padangos – reikia atsiminti tik keletą dalykų, kad galėtumėte įsigyti kokybišką prekę.

Protektorius

Daugeliui žinoma, kad Lietuvoje minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm, o vasarinių – 1,6 mm. Tačiau protektorius svarbus ne tik gyliu. Jeigu padangos buvo sumontuotos ant automobilio su blogu ratų suvedimu ar netinkamu oro slėgiu padangose – nusidėvėjimas gali būti netolygus arba „laiptuotas“.

Amžius

Kaip jau minėjome, rekomenduojama naudoti ne senesnes nei 5 metų padangas, nes guma pradeda kietėti, o patikimumas – prastėti. Ant kiekvienos padangos sienelės rasite keturis skaičius. Pavyzdžiui, 2619 reiškia, kad padanga pagaminta šešioliktą 2019 metų savaitę.

Gamintojas

Renkantis padangas, paprasčiausias būdas garantuoti, kad būsite patenkinti - įsigyti žinomo gamintojo produkciją. Niekada nesuklysite įsigydami Toyo, Goodyear, Michelin ar Continental gaminius. Bet jeigu norite sutaupyti, laiko patikrinti ekonominės klasės gamintojai yra King Meiler, Debica, Norrsken.

Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėse Senukai.lt, kadangi čia siūlomos tik kokybiškos naujos žieminės padangos ir kiekvienas pirkėjas ras patrauklią kainą.

Užs. Nr. 465439